Template
Template Template
Template Čtvrtek, 28 září 2023 Template

Hledej...

Anketa o zdraví

Při nachlazení nejčastěji používám
 

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.

RSS vše pro zdraví

Vše pro Vaše zdraví

WebArchiv


 
Template
Světový den boje proti rakovině E-mail
Hodnocení čtenářů: / 4
SlabéVynikající 

Závislost mezi nadváhou a vznikem rakoviny

Světový den boje proti rakovině (World Cancer Day) zdůrazňuje závislost mezi nadváhou a vznikem rakoviny.
Dnes Mezinárodní unie boje proti rakovině (International Union Against Cancer) (UICC) spouští kampaň s názvem "Miluji své zdravé aktivní dětství" ("I love my healthy active childhood"), jejímž cílem je zvýšit povědomí o souvislosti mezi tělesnou hmotností a vznikem rakoviny.


 


"Tři až čtyři miliony nových případů rakoviny by nemuselo být každý rok diagnostikováno, kdyby lidé neměli nadváhu a nebyli obézní," řekla Isabel Mortarová, výkonná ředitelka UICC. "Zdravé návyky začínají již v dětství, takže by se naše pozornost měla zaměřit na děti, aby jedly zdravě a byly fyzicky aktivní. Odhaduje se, že 22 milionů dětí mladších 5 let má nadváhu a tento problém narůstá."
    Potřebu kampaně UICC podtrhuje zpráva o průzkumu s názvem Domněnky a chování související s rakovinou (Cancer related beliefs and behaviours; http://www.worldcancercampaign.org/reports), která byla publikována dnes, a která přinesla nové údaje o tom, že si lidé neuvědomují, jak jejich chování zvyšuje riziko vzniku rakoviny.
    Například kolem 40 procent obyvatel amerického kontinentu, Austrálie, Nového Zélandu a západní Asie si neuvědomuje souvislost mezi nadváhou a rizikem rakoviny. V ostatních oblastech bylo toto číslo dokonce ještě vyšší.
    Průzkum poskytl vůbec poprvé údaje o názorech na rakovinu a souvisejícím chování srovnatelné v mezinárodním měřítku. Unie UICC spolupracovala v roce
2008 s pobočkami agentury Gallup International a oslovila více než 40.000 respondentů v 39 zemích. Nová zpráva přináší podrobné informace z osmi oblastí OSN.
    "Nadváha a obezita jsou jedním z faktorů, které vedou ke vzniku mnoha druhů rakoviny," řekl profesor David Hill, prezident unie UICC. "Věda ví o této skutečnosti velmi dobře, ale veřejnost si tohoto faktu vědoma dostatečně není. Ve skutečnosti současný nedostatek povědomí o tom, že tělesná hmotnost zvyšuje riziko vzniku rakoviny připomíná pravděpodobně náš přístup ke kouření a rakovině koncem padesátých let dvacátého století."
    Světový den boje proti rakovině znamená začátek celoroční kampaně, která by měla podpořit dospělé v propagaci zdravé stravy a fyzické aktivity mezi dětmi.
    "Shromážděné důkazy, ze kterých vyplývá závislost mezi nadváhou a obezitou a vznikem rakoviny, byly získány převážně ze studií dospělých," řekl Hill.
"Ale zdravé návyky na celý život se nejlépe vytvářejí v raném dětství."
    Kampaň se opírá o odbornou zprávu s názvem Zdravé aktivní dětství (A healthy active childhood; http://www.worldcancercampaign.org/reports),
která byla publikována dnes, a která představuje jeden ze způsobů, kterými UICC spolupracuje se svými členy a partnery v oblasti zavádění Světové deklarace proti rakovině (World Cancer Declaration) přijaté v roce 2008.

 

 

 
< Předch.   Další >
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Léky na internetu

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template