Template
Template Template
Template Čtvrtek, 28 září 2023 Template

Hledej...

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Očkování proti meningokoku C E-mail
Hodnocení čtenářů: / 38
SlabéVynikající 

Očkování - Meningokok C


Co je meningokokové onemocnění?

Toto onemocnění probíhá ve formě zánětu mozkových blan (Meningitida), nebo jako celkové onemocnění s vysokou horečkou, může dojít k sepsi či toxickému šoku. Pro všechny tyto stavy se používá společné označení invazivní meningokokové onemocnění.
Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti, dospívají a mladí lidé.

 

Co způsobuje meningokokové onemocnění?

Onemocnění způsobuje tzv. bakterie N. meningitis. Existuje mnoho různých kmenů této bakterie, které se liší v obsahu specifického cukru ve svém vnějším obalu. Tři nejběžnější sérologické skupiny jsou A, B, C.
K šíření bakterie dochází kapénkovou nákazou, která se přenáší vzduchem pomocí kapének slin při kýchání, nebo kašli. Další možnost přenosu je také přímým kontaktem s nakaženou osobou, např. při líbání. Proto je nejrizikovější pobyt ve větších kolektivech jako je škola, koleje, nebo také dopravní prostředky.


Příznaky onemocnění

Nejčastější příznaky jsou nevolnost, zvracení, vysoká teplota, zimnice, bolest hlavy a bolest v krku. Může se projevit také bolest svalů a kloubů. Poté následuje náhlá ospalost, zmatenost, ztuhnutí šíje, poruchy vědomí, křeče a vyrážka. Bakterie se šíří pomocí krevního oběhu do ostatních částí těla, proto mohou být postiženy i další orgány, jako např. srdce, plíce, oči. V nejhorších případech vede toto onemocnění až ke smrti, jelikož interval mezi začátkem onemocnění a úmrtím je velmi krátký, průměrně 24hodin. Při podezření na invazivní meningokokové onemocnění je nezbytné kontaktovat lékaře.

ockovani-meningokokJe možná prevence, očkování?

Invazivnímu meningokovému onemocnění typu C lze předcházet očkováním. To vyvolá v organismu tvorbu protilátek, které chrání před rozvojem infekce, pokud by došlo k setkání s bakterií. Již jedna dávka konjugované vakcíny zajistí dlouholetou ochranu, má vysokou bezpečnost, účinnost a výbornou snášenlivost.
Očkovat se mohou děti od dvou měsíců, dospívající děti i dospělí. Konjugovaná vakcína zajistí dlouholetou ochranu proti onemocnění způsobenému Neisseria meningitis sérologické skupiny C.

U nás jsou k dostání tyto vakcíny:

     Neisvac - C injekce
    

     Menjugate injekce


 
    

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template