Template
Template Template
Template Pondělí, 12 duben 2021 Template

Hledej...

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Očkování proti meningokoku C E-mail
Hodnocení čtenářů: / 38
SlabéVynikající 

Očkování - Meningokok C


Co je meningokokové onemocnění?

Toto onemocnění probíhá ve formě zánětu mozkových blan (Meningitida), nebo jako celkové onemocnění s vysokou horečkou, může dojít k sepsi či toxickému šoku. Pro všechny tyto stavy se používá společné označení invazivní meningokokové onemocnění.
Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti, dospívají a mladí lidé.

 

Co způsobuje meningokokové onemocnění?

Onemocnění způsobuje tzv. bakterie N. meningitis. Existuje mnoho různých kmenů této bakterie, které se liší v obsahu specifického cukru ve svém vnějším obalu. Tři nejběžnější sérologické skupiny jsou A, B, C.
K šíření bakterie dochází kapénkovou nákazou, která se přenáší vzduchem pomocí kapének slin při kýchání, nebo kašli. Další možnost přenosu je také přímým kontaktem s nakaženou osobou, např. při líbání. Proto je nejrizikovější pobyt ve větších kolektivech jako je škola, koleje, nebo také dopravní prostředky.


Příznaky onemocnění

Nejčastější příznaky jsou nevolnost, zvracení, vysoká teplota, zimnice, bolest hlavy a bolest v krku. Může se projevit také bolest svalů a kloubů. Poté následuje náhlá ospalost, zmatenost, ztuhnutí šíje, poruchy vědomí, křeče a vyrážka. Bakterie se šíří pomocí krevního oběhu do ostatních částí těla, proto mohou být postiženy i další orgány, jako např. srdce, plíce, oči. V nejhorších případech vede toto onemocnění až ke smrti, jelikož interval mezi začátkem onemocnění a úmrtím je velmi krátký, průměrně 24hodin. Při podezření na invazivní meningokokové onemocnění je nezbytné kontaktovat lékaře.

ockovani-meningokokJe možná prevence, očkování?

Invazivnímu meningokovému onemocnění typu C lze předcházet očkováním. To vyvolá v organismu tvorbu protilátek, které chrání před rozvojem infekce, pokud by došlo k setkání s bakterií. Již jedna dávka konjugované vakcíny zajistí dlouholetou ochranu, má vysokou bezpečnost, účinnost a výbornou snášenlivost.
Očkovat se mohou děti od dvou měsíců, dospívající děti i dospělí. Konjugovaná vakcína zajistí dlouholetou ochranu proti onemocnění způsobenému Neisseria meningitis sérologické skupiny C.

U nás jsou k dostání tyto vakcíny:

     Neisvac - C injekce
    

     Menjugate injekce


 
    
  Komentáře (8)
1. meningokok
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 21-04-2008 07:56
Zdravím,chtěla bych se zeptat,mám 4letou dceru a chci jí nechat očkovat na meningokoka ale někdo mi říkal že první je lepší očkovat prevenarem.Má něco společného meningokok a prevenar,myslím že to jsou dvě uplně odlišné vakcíny.Děkuji Maruška :roll
2. meningokok
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 28-04-2008 04:54
Dobrý den.Chci dát očkovat děti( 3a6let)proti meningokokovi.Jaká vakcína je nejvhodnější a kolik stojí.V listopadu budou mít třetí dávku na klíště.Jaký odstup by měl být a kdy je nejvhodnější očkovat.Děkuji
3. Meningokok
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 28-04-2008 08:12
Dobrý den, mám 15 měsíční holčičku a chtěla bych jí očkovat proti meningokoku.Ptala jsem se na to své dětské lékařky a ta mi napsala recept a o ničem mě neinformovala, případné vedlejší účinky nebo rizika. Vakcínu jsem si zakoupila v lékárně. Někde jsem slyšela, že je to očkování nebezpečné, kvůli tomu že vlastně dítěti naočkujete meningokok a tělo dítěte se s tím musí vyrovnat. Je prý velké riziko, že to dítě dostane, pokud má málo protilátek. Prosím Vás o radu, zdamám tedy vůbec dítě očkovat? Mnohokrát Vám děkuji, Blanka .
4. Re: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny a blan
Přidal lékárnice Lucie, 29-04-2008 07:53
Pěkný den, pokud si kliknete na názvy vakcín v tomto článku, otevře se Vám celý příbalový leták s informacemi o obou vakcínách i s cenami ;)
5. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 07-05-2008 06:37
Dobrý den chtěla jsem se zeptat kolik vakcína stojí,a zda něco nehradí pojištovna VZP.
6. Žloutenka
Přidal Alice, 22-09-2008 16:11
Dobrý den,omlouvám se,že můj komentář nepatří do téhle diskuze.Ale o žloutence jsem nic nenašla.Mám čtyřletou holčičku.Bojím se aby neonemocněla žloutenkou.Doslechla jsem se, ž pokud ji nechám očkovat,zatěžuje to organismus,dále,že kdyby onemocněla jiným typem žloutenky průběh nemoci by byl o dost horší.Jak to tedy je?Šíří se čím dál víc.
7. meningokok
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 23-05-2009 12:10
Dobrý den,chtěla bych se zeptat,mám 3letou dceru a 11letého syna chci je nechat očkovat na meningokoka nebo je lepší je nechat očkovat prevenarem poraďte.Děkuji Eva ;)
8. Meningokok séroskupiny C
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 10-11-2009 09:30
Jsem po operaci slinivky a při tom mi byla odebraná slezina a žlučník. Těsně po operaci-14 dnů, jsem dostávala teploty do 39 stupŃů, kterých jsem se sama nemohla zbavit. 
V nemocnici mi zjistili sepsi organisamu a předávkovali mne antibiotiky tak, že jsem krevní destičky měla skoro na nule. Po konzuiltaci na hematologické ambulanci mi bylo doporučeno, že po ukončení léčby sepse se mám nechat naočkovat vakcínami : 
Pneumokok- provedeno před 3 týdny bez reakce,  
Meningokok - očkování zatím nemám, Vakcína je připravena u lékaře, ale vzhledem k příbal. letáku, kde upozorňují, kdy se má tato vakcína aplikovat velmi uváženě k vůli reakcím event. šoku.jsem očkování pozastavila. Je mi 69 let a imunitu vzhledem k výše uvedeným sktečnostem mám slabou. Stav, týkající se krsvn. destiček se již srovnal.  
Co mi radíte prosím, abych udělala. Děkuji za odpověď.  
Lotte

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Template Template