Template
Template Template
Template Čtvrtek, 29 únor 2024 Template

Hledej...

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Očkování - vakcína - očkovací látky


očkování vakcíny

 
Očkování

Očkování, neboli vakcinace znamená vytváření odolnosti proti infekčním chorobám. Jde vlastně o způsob vytváření imunity, kdy je daný organismus vystaven oslabenému choroboplodnému zárodku a sám si proti němu vytváří protilátky. Tvorbu protilátek vyvolá buď toxin (jed) produkovaný mikroorganismem např. očkovací látka proti záškrtu nebo tyfu, lze použít i oslabeného živého mikroba (TBC) nebo virus (např. spalničky, dětská obrna, žlutá zimnice). Tyto ochranné protilátky přetrvávají u očkovaných jedinců podle typu vakcíny řádově týdny až mnoho let.

Druhy očkování

  • Očkování proti chřipce
  • Očkování proti klíšťatům
  • Očkování proti meningokoku C
  • Očkování proti pneumokoku
  • Očkování proti rakovině děložního čípku
  • Očkování proti žloutence
  •  


Očkování - klíšťata


klíštěCo jsou to klíšťata?

Klíšťata patří mezi tzv.členovce. Rozeznáváme u nich 4 stádia vývoje, a to vajíčko, larvu, nymfu a dospělého jedince. Klíšťata dosahují velmi malých rozměrů asi 0,5mm, takže není těžké je přehlédnout. Nejčastěji se vyskytují v trávě, ne však v korunách stromů, jak se dříve tvrdilo. Infikovaná klíšťata se mohou v některých oblastech vyskytovat hojně, jinde ojediněle, nebo vůbec. Jejich výskyt se snižuje s nadmořskou výškou, ale v některých oblastech byla zaznamenána i v 1000 m n. m. Po zachycení se na svém hostiteli přisaje speciálním sacím ústrojím, které se skládá s makadel a sosáčku podobnému harpuně, kterým se zachytne v kůži a sají krev. Ihned po přisátí vylučuje klíště sliny, které obsahují látky zabraňující srážení krve, dále znecitlivující látky, ale také látky nebezpečné, které mohou způsobit závažná onemocnění. Jde hlavně o klíšťovou encefalitidu a lymeskou boreliózu.

Celý článek...
 

Očkování - Pneumokok
pneumokok

Co je to pneumokokové onemocnění?

Pneumokok je typ bakterie (Streptococcus pneumonie), která napadá hlavně děti bez rozdílu věku, ale i dospělé a může vyvolat nebezpečná a život ohrožující onemocnění. Zvláště ohroženi jsou kojenci a malé děti, jejichž obranyschopnost ještě není dostatečně vyvinuta, a také všechny děti s oslabeným imunitním systémem. Osídlují nos a hltan mnoha lidí, aniž by způsobovali nějakou chorobu. Od těchto osob se pak Pneumokok šíří kapénkovou infekcí vzduchem a běžným kontaktem.

Celý článek...
 

Očkování - Meningokok C


Co je meningokokové onemocnění?

Toto onemocnění probíhá ve formě zánětu mozkových blan (Meningitida), nebo jako celkové onemocnění s vysokou horečkou, může dojít k sepsi či toxickému šoku. Pro všechny tyto stavy se používá společné označení invazivní meningokokové onemocnění.
Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti, dospívají a mladí lidé.

 
Celý článek...
 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template