Template
Template Template
Template Pátek, 16 duben 2021 Template

Hledej...

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Hemoroidy - fotky, příznaky a léčba E-mail
Hodnocení čtenářů: / 450
SlabéVynikající 


 Onemocnění -  Hemoroidy

hemeroidy Potíže s hemoroidy jsou často příčinou nesnází a rozpaků. Trpěla, nebo trpí jimi asi polovina dospělých obyvatel Evropy. Nejčastěji se hemoroidy objevují ve věku od 40-65 let, dále u pracujících, kteří dlouhodobě sedí, a u těhotných žen v posledních týdnech těhotenství. Hemoroidy bohužel způsobují nepříjemné pocity a bolest, ale při správné léčbě a dobré prevenci můžeme potížím úspěšně zabránit.

Co jsou to Hemoroidy?

Slovo hemoroid pochází z řečtiny a označuje tok krve či krvácení. Oblast, kde se hemoroidy vyskytují se označuje jako řitní kanál, což jsou poslední 2-3cm tlustého střeva. Tato část střeva je pod povrchem sliznice protkána sítí cév, které vytvářejí drobné polštářkovité útvary. Tyto útvary jsou přítomny ve střevě již před narozením a po celý lidský život. Když se ovšem tyto polštářky zvětší, začnou se projevovat 1. příznaky obtíží, jako je svědění, krvácení a bolest.

 

 

Hemoroidy rozlišujeme vnější a vnitřní (viz obrázek).
Vnější hemoroidy se nacházejí kolem řitního otvoru. Většinou jsou nebolestivé, pokud se v nich ovšem nevytvoří krevní sraženina.
Vnitřní hemoroidy obvykle vznikají kolem stěn řitního kanálu. Mohou vystupovat řitním otvorem ven zároveň se stolicí, a poté opět zmizí. Pozor, mohou krvácet.

Kdy a jak hemoroidy znepříjemňují život?

Samy o sobě hemoroidy potíže nezpůsobují. Problémy ovšem nastanou, pokud se polštářky zvětší, zanítí, dojde v nich ke sražení krve, nebo vyhřeznou z řitního otvoru. Také špatné defekační návyky (vyprazdňování stolice) způsobuje zvýšení tlaku na řitní oblast, následné zhoršení žilního návratu a následné zvětšení žilních uzlíků.
Vnitřní hemoroidy nebolí, jelikož v této oblasti nejsou žádná nervová zakončení. Projevují se však krvácením při vyprazdňování.
Vnější hemoroidy může postihnou zánět, protože takto postižené místo je drážděno řitním hlenem a zbytky stolicí. Kůže je poté zarudlá, pálí a svědí. V této oblasti může vzniknout i krevní sraženina (trombus) v důsledku nadměrného tlačení při stolici, zácpě, a fyzické námaze.
Kožní přívěsy způsobují další komplikace. Mechanicky zabraňují dokonalému očištění při vyprazdňování a zbytky stolice způsobují zánět.


Jaké jsou tedy příčiny vzniku hemoroidů?

Věk nad 40 let, sedavý způsob zaměstnání, těhotenství, špatné návyky při defekaci, strava s nedostatkem vlákniny, užívání některých léků způsobujících častý průjem nebo zácpu. Vzhledem k všeobecnému oslabení pojivové tkáně mají lidé trpící hemoroidy často potíže i s křečovými žílami dolních končetin.

Jaká je porada s lékařem a následná léčba?

Vyhledání lékaře je vhodné hlavně z důvodu ujištění se, že se jedná právě ve vašem případě skutečně o hemoroidy. Vyloučí se tím případná jiná, závažnější onemocnění, jako např. rakoviny tlustého střeva, hlavně pokud nacházíte krev ve stolici.

Vyšetření
Lékař vyšetří jak oblast okolí řitě, tak i konečník. K vyšetření vnitřních hemoroidů je nezbytná tzv.anoskopie. Díky anoskopu lékař posoudí stav vnitřních hemoroidů i vzhled celé sliznice.

Léčba
Důležitá je hlavně prevence a to příjem potravy s vysokým obsahem vlákniny a dostatečný příjem tekutin. Následná léčba má za cíl ulevit nepříjemným příznakům hemoroidů a ulehčit vyprazdňování.
 1) Koupele v teplé vodě
       Ulevují bolestem, pokud je příčinou stažený svěrač. Ten se teplem uvolňuje a dochází ke zlepšení místního                 prokrvení.

 2) Ledové obklady
       Uleví při akutní trombóze, již neoteklé vyhřezlé uzlíky pak může lékař jemně zasunout zpět

 3) Koupele a gel z dubové kůry
       Dubová kůra má silné adstringentní (svíravé, stahující) účinky. Používají se při výhřezu hemoroidů, postižené          místo zklidní a zmírní otok.

 4) Gely, masti a čípky zakoupené v lékárně
       Dobexil H   mast a čípky
       Faktu    mast a čípky
       Mastu S   mast a čápky
       Preparation H    mast a čípky
       Procto-glyvenol    mast a čípky 

 5) Přípravky ve formě tablet jako prevence
       Hemodin tbl
       Hemostop tbl

 6) Pomocné preparáty na posílení žilní stěny
      

       Detralex tablety

  Komentáře (123)
1. hemoroidy
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 05-03-2008 16:22
Ano je to velice nepříjemné.Mám hemoroidy a tak vím o čem mluvím.Jít k lékaři jak se to lehce řekne ale ta předctava toho vyšetření je pro ženu dost nepříjemná.Ale koupím si tu dubovou kůru o které tu píšete a až mě opět tento problém potká tak to budu koupat.Snad to lépe a dříve ustoupí.Jakou mast pro sklidnění by jste my poradil.Nebo cokoli jiného.Děkuji za radu Lída :cry
2. Re:hemoroidy
Přidal lékárnice Lucie, 11-03-2008 10:03
Paní Vlčková, věřím, že Vaše potíže Vám určitě nebude nikdo závidět :upset . Na sklidnění bych doporučila pouze tu dubovou kůru, která má navíc i svíravý účinek, nebo homeopatickou mast Avenoc. Pokud míváte problémy častěji, určitě bych podpořila léčbu vždy nějákou \"kůrou\" léků na posílení žilní stěny ;)
3. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 11-03-2008 06:18
Trpím už nějakou dobu hemoroidy,byl jsem stím dvakrát u lékaře,ale po nějaké době se to vždy znovu vrátí.Chtěl bych si koupit tablety Hemodin,ale nevím jestli se snimi dá tato nemoc léčit nebo jsou jen jako prevence.Děkuji za radu Pavel.
4. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 11-03-2008 15:46
Dobrý den má problém, když jdu na wc tak mám takovou řezavou bolest konečníku a mírné krvácení jsou to Hemoroidy? A co s tím prosím :cry
5. hemeroidy
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 12-03-2008 11:21
dobry den mě je 34 let a už mám hemeroidy. dneska jsem byl u lekaře a předepsal mi DETRALEX a FAKTU. tak jsem zvědav jestli to pomůže. :cry
6. Re: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Přidal lékárnice Lucie, 13-03-2008 11:06
Pěkný den Pavle. Přípravek Hemodin tablety se dá použít buď jako prevence, nebo také při lehčích formách akutních hemoroidů. Obsahuje jak složky zpevňující cévy, tak i složky snižuje bolest, otok i svědění a navíc ovlivňuje trávení i konzistenci stolice díky obsažené vláknině. Takže určitě bych doporučila vyzkoušet. Jde o přírodní preparát, lze ho použít i s ostatními léky, pouze je zakázáno je používat s léky typu Warfarin, které ovlivňují srážlivost krve.
7. Re: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Přidal lékárnice Lucie, 13-03-2008 11:10
Pěkný den Pavlo, podle toho, jaké problémy popisujete, tak to tak vypadá. Na lehčí potíže se dá v lékárně vybrat buď mastička, nebo čípky. Pokud ale máte problémy delší dobu, nebo spáše závažnější, raději bych se poradila s lékařem (klidně praktickým) :)
8. Re: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Přidal lékárnice Lucie, 13-03-2008 11:14
Vzhledem k tomu, že Detralex je velmi kvalitní přípravek, často na hemoroidy předepisovaný lékaři, tak si myslím, že v kombinaci s mastičkou Vám tyto 2 léky zaberou velmi dobře. Důležité je samozřejmě i změnit celkově životní návyky, jako je strava, vyprazdňování, pitný režim, nebo pohybové aktivity... ;)
9. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 13-03-2008 12:54
Já, ale nepoznám zda je to lehčí potíž nebo závažnější :grin jinak delší dobu už to mám doporučila byste mi něco prosím :(
10. Re: Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny
Přidal lékárnice Lucie, 14-03-2008 10:29
Milá Pavlo, v tomto případě Vám tedy odpovím stejně, jako bych to udělala, pokud byste přišla do lékárny, a to tak, abyste to prokonzultovala s lékařem, jakožto vyškoleným odborníkem. ;)
11. Přidal Eva K., 16-03-2008 10:47
Dobrý den, mám hemoroidy po porodu, akutní zánět už jsem zaléčila, ale stejně mě to pořád občas píchne. U lékaře jsem byla, no popravdě moc mi nepomohl, ani neporadil. Zajímalo by mě jestli se ty uzlíky někdy ztratí, nebo mohu jenom čekat, kdy se zase zanítí.
12. Přidal drobulka, 20-03-2008 07:06
Dobrý den, měla bych dotaz na paní lékárnici. Po aplikaci masti Faktu mi inkriminovaná místa začínají mokvat. Je to žádoucí? Nějak se mi to nezdá...Děkuji.
13. Přidal Milada, 21-03-2008 12:13
Dobrý den,mám hemoroidy už 17 let (od porodu). Zpočátku jsem měla jen drobné potíže, pak to bylo horší a horší.Před 9 lety jsem byla na ambulantním odstranění hemoronem. Pak jsem měla necelé 3 roky celkem klid, poté jsem 
začala krvácet při každé stolici. Užívala jsem Detrolax, Hemodin, používala jsem strřídavě Procto-glyvenol, Faktu, Dobexil H, Preparation H, koupel z dubové kůry...  
Vždycky na chvíli to bylo lepší, ale  
zanedlouho se bolest vrátila. Loni jsem navštívila lékaře, protože jsem nemohla bolestí vydržet, a nechala jsem si vnější uzlíky ambulantně 3x vyříznout, bylo to dost nepříjemné! Vnitřní h. mi odstranili hemoronem. Neuplynuly ani 3 měsíce a bolest při stolici mám zase (krvácím), užívám hemostop a myslím, že to není nic platné. Už nevím, co dál :cry . Stravuji se zdravě (jím samou vlákninu) i piji dost tekutin, ale fakt to nepomáhá, nemám ani sedavé zaměstnání. Poradí mi někdo, dost mi to znepříjemňuje život. Slyšela jsem  
o masti z konopí, dá se někde legálně koupit? Třeba mi poradí paní lékárnice. Děkuji.
14. Přidal Eva K., 23-03-2008 01:23
Paní Milado, 
nevím jestli jsem dostatečně erudovaná radit,ale ve vašem případě bych zkusila všechno. Takže se zkuste obrátit na odborného homeopata, já jsem ho využila a myslím si, že my pomohl až on. Hemoroidy vznikají pokud máte strach z termínů, zlobu z minulosti, strach se zbavit minulosti, pocit břemene. Náprava je: zbavuji se všeho, co není láska. Ke všemu, co chci udělat mám dost času i prostoru.
15. Chir.řešení
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 23-03-2008 04:50
Dobrý den.Chtěla jsem se zeptát:Hemoroidy mně začala trápit v těhotenství a po porode to ustálo.Byla jsem na chirurgii kdy mne vyšetřili a určili vnitřní hemoroidy 2stup.Předepsali Faktu čípky při obtížich.Uvažujeme o druhém dítěti a ptám se jestli to mám chirurgicky řešit ted nebo až po porodě?Jakú chirurgickú metodu zvolit?Děkuji.
16. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 03-04-2008 14:23
Dobrý den,mám problém s Hemoroidy,ve stolici mám krev a na konečníku bolestivou uzlinku. :cry.Každé vyprazdňování je bolestivé.Dá se to ještě léčit ambulantně nebo už chirurgicky.Děkuji za odpověď.
17. hemoroidy
Přidal alex, 07-04-2008 19:20
Hemoroida jsem mela a zjistila jsem,ze mam znova.Pri prvnim jsem se tim trapila cca 3-4 roky,nesmirne jsem se stydela jit k doktorovi.Po tolika letech me ale zacala desit predstava,ze to necham dojit tak daleko,ze muj zadek,za ktery se tak stydim bude v takovem stavu,ze ho nebudu moci pouzivat k vyprazdnovani a misto toho budu nadosmrti nosit k telu pripevneny nejaky "pytlik" !!!! A to me stud rychle presel !!! Sla jsem na vysetreni,po kterem jsem si pak rikala "o co mi vlastne slo?"Probehlo to decentne,bez reci,rychle.Objednali me na maly zakrok a opet-zadne reci jako u zubare,rychle,bez bolesti,za 10 min.jsem byla venku.Bohuzel se mi hem.vratil,ale uz nebudu laborovat a na vysetreni jdu hned.Kazdemu,kdo tim trpi vzkazuju-stud neni na miste,protoze kdyby opravdu doslo na nejhorsi,NIKDO z lidi,pred kterymi se stydite,vam pak nepomuze !!!!
18. Přidal Mariqitta, 12-04-2008 08:40
Dobry den. S hemoroidama uz mam bohuzel taky tu cest.:sigh Mam k tomu zrejme predpoklady po tatovi, malo piji, cele dopoledne sedim ve skole a na pohyb mi moc casu nezbyva i kdyz ho mam strasne rada. Vse se snazim napravit co se tyce pitneho rezimu a pohybu, ale rada bych jeste radu jestli mate zkusenosti jaky pripravek pomaha na vnejsi hemoroidy  
v pocatnim stadiu. U doktora jsem jeste nebyla ( mam je mozna 3 mesice) zatim bych to rada zkusila dostupnyma lekama. Zkousela jsem uz mast DOBEXIL, ale nic... Dekuji mockrat predem
19. hemiky
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 22-04-2008 01:40
zdravim vsechny nervozni a otraveny lidi tady timto problemem.hem.mam uz asi po 3,vzdycky me pomohli nejake masti,ale nyni uz nic nezabira a trva to uz 2 mesice.ale co me zajima???mam vubec hem??vzdy mam bolesti az po stolici,kterou nemusim nasilim vytlacovat a zhruba po par hodinach bolest ustoupi.potom problemy nemam.takze jsem se chtel zeptat touto cestou,jestli se takto projevuji hem.,nebo to muze byz neco jineho??jinak navstevu lekare uz mam v planu,ale mam pekelnej strach :zzz
20. Přidal Denisa, 27-04-2008 13:39
Dobrý den, mám dotaz na paní lékarnici. Mám už druhým týdnem bolestivé vyprazdňování a jasně červenou krev ve stolici. Břicho mě ale nebolí. Žádné jiné příznaky nemám (kromě té krve)....Myslíte že to jsou hemoroidy? Ale ty jsou prý až lidí od 30. roku a mě je pouhých 18 let. Poraďte prosím, co je to. Moc děkuji
21. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 01-05-2008 12:06
Dobrý den,je mi 20 a mám již asi měsíc problém s vyprazdňováním,mám ho tak 2x tejdně,přitom cítím tlak,ale přitom se nejde vyprazdnit.Okolo otvoru mám 2 váčky měkké,nebolí ani nesvědí..Mám hemoroidy??A popř. co mám udělat pro to abych se jich zbavil děkuji..
22. Přidal mirka, 01-05-2008 17:36
Zdravím všechny.Je mi 52 let a před 2 lety jsem byla na operaci s hemoroidy.Trápily mě celých,dlouhých 30 let od 1.porodu.V posledních 5 letech byly stále vyhřezlé,prokrvené a hodně bolestivé.Nepomáhalo už nic,tak jsem sebrala odvahu a šla k lékaři.Styděla jsem se hrozně,ale co.Když mě zkontroloval,rovnou mi vypsal papíry k hospitalizaci.Po operaci to bylo hrozné,ale všechno se zahojí a přejde.Teď mám klid,nemusím nic používat a prcku,za kterou jsem se styděla tak,že jsem při potížích nešla ani na gyndu,mám jako novou.Proč to píšu?Protože já sama jsem se bála a hlavně styděla.Lékař mi řekl,že to bylo dobré na vznik rakoviny.Takže pokud máte větší problémy,neváhejte,neléčte se sami a běžte s tím.Určitě se Vám uleví.Nenechte nic náhodě.Mirka
23. Přidal Mariqitta, 03-05-2008 03:12
Ahoj Deniso. Lékárnice sice nejsem, ale něco málo o tom vim. Vyšší věk ke vzniku hemeroidům přispívá, ale nemusí to být pravidlo.  
Při špatném stravování, nedostatku pohybu, tekutin a častém sezení to muže postihnout kohokoli. krev ve stolici by mohla být příznakem prasklých hemeroidů, nebo i jiného podráždění střeva nebo konečníku.Nemusí to být nic vážného, ale každopádně bys měla zajít k doktorovi a neodkládat to. Hodně štěstí!
24. Přidal jani, 04-05-2008 09:31
:cry :cry
25. Přidal martin, 04-05-2008 13:46
Dobry den!  
Chtel jsem se zeptat, je mi 22 let a jsem student ... nasel jsem si takovou malou bulku, modrozelene zabarveni. Nejsem si jist, jestli v mych letech je normalni, ze bych mel hemoroidy, ale je fakt, ze me stravovaci navyky jsou "desne". Jsem student, pres den nemam cas jist a vetsinou to resim jen cokoladovou tycinku pro povzbuzeni sil. Je tedy mozne, ze bych mel hemoroidy? Dekuji za odpoved
26. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 16-05-2008 10:23
Dobrý den.Je mi 20 a před asi dvěma dny jsem zjistila že mám hemeroidy. je to celkem nepříjemné a nevím co s tím dělat. K lékaři jít zaím nechci. Měla jsem asi před 4měsíci mononukléozu, prý to má na to také vliv. Je to Pravda? Děkuji za odpověď.
27. hemoroidy
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 18-05-2008 02:23
Dobrý den,asi před týdnem se mi u konečníku objevila taková bulka,(váček)jakoby vyhřezlá žíla z konečníku,docela bolestivá.Koupila jsem si mast Faktu,ale nic. Může mi někdo poradit co s tím. K lékaři zatím nechci. Děkuji za odpověď.
28. žilka
Přidal Kiloš, 19-05-2008 07:53
Každopádně doporučuji jít k doktorovi.
29. Jde to s váma z kopce!
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 30-05-2008 14:29
No je to dobře že ty hemerojdy máte vy prasata líný! Celej den sedíte jenom u toho blbýho počítače a paříte CSko vy dementi! Já bych na vás poslal pana Bulíčka!
30. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 10-06-2008 19:55
Ty jsi ale brebta!
31. 13 Milada
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 11-06-2008 03:51
Pro všechny jednu radu, neodkládejte návštěvu lékaře a nenechte se odbýt.Mně poprvé můj doktor nedokázal vysvětlit co jsou to hemoroidy a já skončil se zánětem tlustého střeva, tříměsíční neschopenkou a o nervech ani nemluvím, protože vzorky se posílají na histologii..... 
Pro Miladu: v té době jsem začal mimo jiné jíst vlákninu,ale efekt byl přesně opačný. Můj dojem je, že vláknina způsobuje zvětšení objemu stolice a cestou ven mi téměř pravidelně otevřela moje vnitřní hemáče.
32. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 16-06-2008 15:37
Dobrý den, manžel má hemeroidy vnější a myslím si, že i vnitřní. Při stolici krvácí :roll K lékaři odmítá jít. Udělám mu koupel z dubové kůry a koupila jsem mu mast Dobexil H, nevím však, jestli je dobrá. Poraďte mi prosím, co mu mám koupit a jak to užívat. Nevím si s ním už rady, je to lajdák, z lékařů má strach. :sigh Léčit se odmítá s tím, že musí chodit do práce :cry
33. Krvácení
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 18-06-2008 01:43
Ahoj,lidi. Už asi 15 let krvácím a to tak silně, že třeba i každý den i třeba třikrát po každé stolici, která obsahuje i krvavé hleny. Mísa je plná krve. Přesto jiné problemy nejsou. Dá se s tím žít. Ptám se. Mohu třeba vykrvácet?
34. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 23-06-2008 01:07
Dobrý den, je mi 21 let, před dvěmi dny odpoledne mi vytékala krev z konečníku asi půl dne po stolici a kolem řitního otvoru byly vidět takové světle fialové pleteně. Teď po dvou dnech tam nic nevidím, nemám potíže, nic mě nebolí. Protože se bojím jít k lékaři tak se chci zeptat jestli to mofou být hemoroidy. Děkuji
35. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 28-06-2008 07:29
Ahoj..Je mi 16 a právě jsem začala asi trpět hemeroidy ale nevim to jistě a bojím se jít k lékaři..Je to boulička vyčuhující z konečnímu doprovázená silnou pihlavou bolesti..Už nemůžu ani pořádně chodit ani sedět..Tou bolestí to prostě nejde..Někde jsem četla že se to dá zatlačit zpět dovnitř tak jsem to zkusila a pomohlo to už několikrát ale ted už nemám šanci vůbec to nejde..Prej je to ten nejvyšší stupen hemeroidů,které se dají vyléčit jen nějakým zákrokem..Prosím poradte nějak a jedno co..prosím
36. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 28-06-2008 11:32
Vážení všichni, kteří máte dotaz, jestli to mohou být hemoroidy, když krvácíte z konečníku! Mohou, ale taky nemusí. Důležité je, abyste se nechali včas vyšetřit u lékaře, začněte u praktického. Přestaňte mluvit o studu nebo bázni a dát na rady někoho, kdo váš problém neviděl. Přeju, aby to byly "jen" hemoroidy.
37. hemeroidy
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 07-07-2008 09:56
Ahoj lidi, jsem třetí den po operaci,a bolesti neustále jsou. Snad čas pomůže. doufám. Prosím, může mi někdo napsat jak dlouho bolesti přetrvávají. 
V nemocnici mi píchali NOVALGIN ale bez efektu. Musím dodat, že nejvíce to bolí v noci.Přes den se to dá.
38. Přidal Evaaa, 10-07-2008 06:01
Ahoj, je mi 18 a ráda bych aspoň trochu věděla co mi asi je. Včera, když jsem šla na WC tak mi tekla krev z konečníku(ve stolici nebyla žádná) a něco bylo i v míse. Žádné bolesti nemám, ale trápí mě, co by to mohlo být. Ještě jsem žádné takové obtíže neměla. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ
39. Hlavu vzhůru
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 16-07-2008 05:15
8) Děcka hlavu vzhůru nic není tak zle jak to na první pohled vypadá, hemeroidy nejsou smrtelné 8) , Je mi 23 přišel jsem od lékaře a řekl, že mám vnější hemeroid, dal mi na to nějaké sr..ky a prý to pomůže moc tomu nevěřím a tak se již druhý den lečím sám. Sedám do dobových kapek, je to prýma :), a navíc se zdá, že ta vnější bulka nějak mizí, a to mi říkala doktorka, že se to nezmizí. Každopádně berte to tak, že jste relativně zdraví a nic vám nechybí. Rak by byl horší;-). A až mě to bude pořádně sr.t tak si zajdu na chirurgii a oni to prý scela lehce vyříznou. Tak hlavu vzhůru, zadky do lázně a zdraví se dostaví.
40. Přidal markéta, 29-07-2008 15:41
dobrý den... chtěla jsem se zeptat. je mi teprve 17 a mám ve stolici již delší dobu krev... mohly by to být hemeroidy? jestli ano, musím zajít hned k lékaři, nebo si mohu obstarat nějaké léky(jaké?) a počkat jestli zaberou. děkuji za odpověď. :cry
41. Přidal janinka, 02-08-2008 15:27
Dobrý den, mám také problém s hemeroidy. Začalo to před devíti lety s prvním těhotenstvým, od té doby je prostě mám, nikdy však nekrvácely a bolí jen při akutních průjmech, kterými navíc trpím, byla jsem kvůli průjmům na mnoha vyšetřeních a prý mi nic není je to syndrom draživého tračníku a víc mi k tomu nikdo nic neřekl, hemeroidů si také nikdo nevšímal. po porodu jsem dostala mastičku a čípky faktu a jinak si kupuji mastičky v bylinných lékarnách. Mohl by mi někdo poradit jak se nejlépe stravovat při těchto problémech (konkrétně) denně vypiju asi tři litry ovocného čaje s jídlem je to horší, když chci někam vyrazit tak raději nejím,kvůli těm průjmům a už mě to opravdu nebaví, předem děkuji
42. hemoroidy?!
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 03-08-2008 03:13
Dobrý den, je mi 22, netrpím ani průjmy, ani zácpou, nemám ani sedavý způsob života, ani nejsem po porodu, ale přesto mě už několik let trápí bolestivá stolice, při níž jakoby vyleze nějaká žíla ven a trvá několik dní, než se to zase zlepší. Ves stolici krev nemám, jen to prostě bolí :cry Jsou to hemoroidy? Přestože nemám prakticky žádné důvody???
43. pomooooc
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 07-08-2008 08:41
Dobry den je mi 17 a nechce se mi verit ze bych mela hemeroidy ale nevym co jinyho by to mohlo byt...je to asi 3 mozna i vic let zpatky co sem si nasla malou uzlinku tesne u konecniku nikomu sem to nerekla protoze me to nijak neotravovalo, ale az ted mi to zacina vadit trochu se to zvetsilo a svedito mam skoro vsechny priznaky krome krvaceni k doktorovy se mi jit nechce a nevim co jinyho mam delat jestli muze existovat i neco jinyho co by to mohlo byt prosim poradte mi dekuju
44. Přidal Evaaa, 18-08-2008 03:46
Dobrý den, nevím co to je a ráda bych to veděla. Je mi 19 a teče mi z konečníku krev. Nijak to nestříká jen když jdu na záchod tak to teče.Co by to mohlo být?????
45. Přidal Barbora, 03-09-2008 04:44
No tak já jsem se právě uklidnila a konečně dostávám zpět barvu, protože jsem byla zelená strachy co se mnou je... :)Delší dobu mě to trošku bolelo když jsem šla na WC, ale myslela jsem, že jsem si jen natrhla prcku z předešlé stolice :grin a včera se mi objevila krev na toaletním papíře a několik kapek v míse...Takže v nejbližší době skáknu do lékárny, poradím se, protože zatím nechci na nikoho vystrkovat prcku a když to do týdne nebo 14ti dní nebude dobré, tak ji půjdu vystrčit na svojeho obvoďáka. Mimochodem je mi 19 let, takže na věku v tomto případě asi opravdu nesejde!!!
46. Přidal Barbora, 03-09-2008 04:47
A na životosprávě asi taky ne, protože chodím 2 krát týdně do aerobiku, o víkendu brusle, každý den hodinové procházky se psem, piju psyllium (vláknina) a syrovátku a u počítače sedím, jen když vyhledávám články o hemoroidech a pod. :grin
47. Přidal Helča, 12-09-2008 07:32
Ahojte.Mám taky asi tři týdny problémy s krvácením při vyprazdnování,hemoroidy trpím už asi od 18 let,máme je v rodině společně s křečákama.Byla jsem trochu vyplašená ,ale po přečtení článků a názorů tady jsem se trochu uklidnila,takže si slibuju že co nejdřív půjdu k lékaři. :x
48. hemoroidy
Přidal Daniela Krajčírová, 19-09-2008 07:35
taktiež trpím týmto ochorením, chcem vám len doporučiť pozor aký používate toaletný papier, voňavý a farebný vôbec nepoužívajte mne spôsobil ďaleko väčšie problémy ako samotné ochorenie.
49. Přidal Alice, 22-09-2008 15:59
Ahojte.Je mi 30 let.Slyšela jsem něco o hemeroidech,ale přesto nevím zda je mám či ne.Jsem 4 roky po porodu.Mám sedavé zaměstnání a co mě trápí je "svědění konečníku" Může to být známka hemeroidů?Jinak jsem si jiného problému,jako bolestivost, krvácení nevšimla. Je mi to dost trapný,raději bych k nějakému odborníkovi než ke svému praktickému doktorovi.Bojím se, abych neměla vnitřní hemeroidy anebo by to mohlo být něco závěžnějšího.Nikomu jsem se s tím ještě nesvěřila.Je to dost choulostivé, hlavně si neumím představit to vyšetření.
50. Přidal Danula, 23-09-2008 16:33
Ahoj Alice, môzu to byť hemoroidy ale nemusia.môžu to byť aj paraziti alebo alergia na prádlo lebo prášek na pranie, aviváž ale aj toaletný papier ak je parfemovaný alebo farbený, najlepšie urobíš keď pôjdeš k doktorovi vyšetrenie je nepríjemné ale neistota a zhoršujúci zdravotný stav je oveľa nepríjemnejší,iste my dajú za pravdu aj ostatný . Prajem ti dobré pořízení. :)


 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template