Template
Template Template
Template Neděle, 03 prosinec 2023 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Wobenzym dražé na imunitu a proti zánětu E-mail
Hodnocení čtenářů: / 165
SlabéVynikající 

Image        Léky - Wobenzym dražé

WOBENZYM obsahuje vhodně sestavené enzymy (látky štěpící bílkoviny), které mají schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky a do jisté míry i rozpouštět krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky, tlumí chorobné projevy způsobené škodlivými imunokomplexy vznikajícími v důsledku protilátkových reakcí. Produkty látkové výměny lidskému tělu škodlivé a odumřelý tkáňový materiál jsou urychleně odbourávány. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutin normalizuje propustnost cévní stěny. WOBENZYM snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Záněty, bolesti a otoky rychle odeznívají a hojení je tak usnadněno. Dražé jsou odolná vůči žaludeční šťávě.

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis. 

 

    

Výrobce léku
MUCOS Pharma GmbH & Co, Geretsried, Německo

Účinné léčivé látky
V 1 dražé: Pancreatinum 345 Protease Ph. Eur.- j., papainum 90 F.I.P.-j., bromelaina 225 F.I.P.-j., lipasum 34 F.I.P.-j., amylasum 50 F.I.P.-j, trypsinum 360 F.I.P.-j., chymotrypsinum 300 F.I.P.-j., rutosidum trihydricum 50 mg.

Pomocné látky
Monohydrát laktózy, kukuřičný škrob, magnesium-stearát, kyselina stearová 95%, čištěná voda, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mastek, sacharóza, uhličitan vápenatý, kopolymer kyseliny methakrylové a methylmethakrylové 1:1, tryethyl-citrát, šelak, oxid titaničitý, kaolin, oranž E110 / 124 (oranžová žluť, ponceau 4R, síran sodný), povidon, makrogol 6000, vanilin, žlutý vosk, karnaubský vosk.

Charakteristika léku
WOBENZYM obsahuje vhodně sestavené enzymy (látky štěpící bílkoviny), které mají schopnost účelně ovlivňovat imunitu, tlumit zánět a otoky a do jisté míry i rozpouštět krevní sraženiny. Urychlují průběh zánětu a zmírňují jeho následky, tlumí chorobné projevy způsobené škodlivými imunokomplexy vznikajícími v důsledku protilátkových reakcí. Produkty látkové výměny lidskému tělu škodlivé a odumřelý tkáňový materiál jsou urychleně odbourávány. Otoky a krevní výrony se lépe vstřebávají. Rutin normalizuje propustnost cévní stěny. WOBENZYM snižuje vazkost krve a tím zlepšuje krevní oběh v nejdrobnějších cévách. Záněty, bolesti a otoky rychle odeznívají a hojení je tak usnadněno. Dražé jsou odolná vůči žaludeční šťávě.


Použití léku

1.Jako alternativa k dosud užívaným léčebným postupům je WOBENZYM možno použít u těchto stavů:
• Poúrazové otoky.
• Lymfedémy (otoky způsobené poruchou odtoku mízy) různé etiologie.
• Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva).

2.Jako podpůrná léčba je WOBENZYM vhodný při těchto stavech:
• Některé pooperační stavy v chirurgii.
• Záněty povrchových žil.
• Potrombotický syndrom dolních končetin (stavy po ucpání žil dolních končetin krevní sraženinou).
• Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů).
• Revmatismus měkkých tkání.
• Artróza (degenerativní choroby kloubů) - pokročilá stadia.
• Mnohočetná mozkomíšní skleróza.
• Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicí trubice, kůže aj.), jako podpůrná léčba při podávání antibiotik.

Dětem lze WOBENZYM podávat jen po poradě s dětským lékařem, který zároveň určí dávkování.

Kontraindikace
WOBENZYM nelze užívat v situacích, které jsou spojeny se zvýšeným sklonem ke krvácení nebo se zvýšenou fibrinolýzou (rozpouštěním krevních sraženin). Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na účinné či pomocné látky. O užívání WOBENZYMu během těhotenství se poraďte s lékařem, a to i tehdy, otěhotníte-li během léčby.

Nežádoucí účinky léku
WOBENZYM je obvykle dobře snášen, také při dlouhodobém podávání vysokých dávek nebyly pozorovány nežádoucí účinky. Ojediněle se může objevit nevýrazná změna konzistence, barvy a zápachu stolice. Při užívání vyšších jednorázových dávek byly pozorovány pocity nadýmání, ojediněle nevolnost. Těmto pocitům se dá zamezit rozdělením dávky v průběhu dne. Jestliže tyto příznaky i po snížení dávky přetrvávají, poraďte se s lékařem. Zřídka se objevující alergické reakce (kožní vyrážka) odeznívají po vysazení léku. Při jejím případném výskytu přerušte užívání WOBENZYMu a poraďte se s lékařem. S lékařem se o dalším užívání WOBENZYMu poraďte také v případě výskytu jakýchkoli neobvyklých reakcí.

Interakce s jinými léčivy
Nežádoucí interakce WOBENZYMu s jinými současně podávanými léky není známa.


    


Dávkování

Léčba se zahajuje dávkou 3krát 5 až 3krát 10 dražé denně. V souvislosti s ústupem chorobných projevů se dávkování postupně snižuje až na udržovací dávku 3krát 3 dražé denně.
•  Poúrazové otoky (naražení, podvrtnutí, vykloubení, zlomeniny) - doporučujeme zahájit léčbu dávkou 3krát 10 dražé denně, podle klinického stavu (po 7-10 dnech) dávku snižujeme na 3krát 3 dražé denně až do úplného vymizení příznaků.
•  Některé pooperační stavy v chirurgii - léčbu začínáme dávkou 3krát 10 dražé denně, po odeznění akutního stavu (7-10 dní) až do odeznění příznaků pokračujeme dávkou 3krát 5 až 3krát 3 dražé denně.
•  Lymfedémy (otoky způsobené porušeným odtokem mízy) - jde o dlouhodobou léčbu, u které začínáme s dávkováním 2krát 10 nebo 3krát 7 dražé denně (po dobu 4-5 týdnů), pak se dávkování snižuje na 3krát 5 až 3krát 3 dražé denně (nejméně 8 týdnů). V této indikaci je nutné poradit se s ošetřujícím lékařem.
•  Fibrocystická mastopatie (chronické onemocnění prsů vyznačující se tvorbou dutin a vaziva) - doporučujeme dávkování 2krát 10 dražé denně nejméně po dobu 6 týdnů. Před začátkem léčby je třeba poradit se s ošetřujícím lékařem.
•  Potrombotický syndrom (stav po ucpání žíly krevní sraženinou) - 3krát 10 až 3krát 5 dražé denně po dobu 5-6 týdnů.
•  Záněty povrchových žil - 3krát 7 až 3krát 5 dražé denně po dobu 2-3 týdnů.
•  Revmatoidní artritida (zánětlivé onemocnění kloubů) - 3krát 5 dražé denně po dobu 5-6 měsíců.
•  Revmatismus měkkých tkání - 3krát 5 dražé denně nejméně po dobu 3-4 týdnů.
•  Artrózy (degenerativní choroby kloubů) - 3krát 6 dražé denně po dobu 5-6 týdnů.
•  Mnohočetná mozkomíšní skleróza - 1.-14. den 3krát 10 dražé denně, pak se přechází na udržovací dávku 3krát 3 dražé denně - dlouhodobě, u zátěžových stavů (infekční onemocnění, fyzická zátěž, stres, očkování, slunění) dávkování zvyšujeme na 3krát 10 dražé denně. Léčbu je třeba konzultovat s ošetřujícím lékařem.
•  Chronické a recidivující záněty (v oblasti nosu, uší a krku, horních i dolních cest dýchacích, močového a pohlavního ústrojí, trávicího ústrojí, kůže aj.).3krát 5 dražé denně do odeznění klinických příznaků. U zánětlivých onemocnění WOBENZYM nenahrazuje antibiotickou léčbu, ale zvyšuje její účinek, proto doporučujeme poradit se s ošetřujícím lékařem a vhodně kombinovat s antibiotiky.
U dětí určí dávkování lékař.
Užije-li dospělý najednou více než 20 dražé nebo dítě více než 5 dražé, je nutné poradit se s lékařem.

Způsob použití
Doporučuje se 1/2 hodiny před jídlem zapít nerozkousané tablety větším množstvím tekutiny (nejméně 1/4 litru).

Upozornění
Tento lék nenahrazuje antibiotickou léčbu u infekčního zánětu, zvyšuje však její účinnost!
Před užíváním WOBENZYMu u chronických onemocnění a při jeho delším než dvouměsíčním užívání je nutné poradit se s lékařem. Příležitostně může při chronických onemocněních po začátku léčby WOBENZYMem nastat zhoršení příznaků, což je podle dosavadních zkušeností v převážné většině případů považováno za kladnou reakci organismu na léčbu. V tomto případě by neměl být lék vysazen, ale mělo by se zvážit eventuální přechodné snížení dosavadního dávkování. Za takových okolností je nezbytné poradit se s lékařem, stejně jako při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí. Jestliže užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti užívání WOBENZYMu s lékařem a bez jeho doporučení ho neužívejte.
Bude-li Vám lékař předpisovat nějaký jiný lék, upozorněte ho, že užíváte WOBENZYM. Bez porady s lékařem neužívejte současně s WOBENZYMem ani žádné další léky bez lékařského předpisu.
Sacharidy obsažené v 1 tabletě odpovídají 39 kJ = 9,3 kcal.

Varování
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí!
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti uvedené na obalu.

Způsob uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 25 °C.

Balení
40, 200 a 800 dražé.

Datum poslední revize
21.5.2008 (č.j. 10270/08)
2001/01/24
2008/05/21/X

Zdroj informací
MUCOS Pharma GmbH & Co, Geretsried, Německo

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template