Template
Template Template
Template Úterý, 13 duben 2021 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Vigantol kapky E-mail
Hodnocení čtenářů: / 235
SlabéVynikající 

Image        Léky - Vigantol kapky

 

Vigantol slouží k prevenci a léčbě stavů s náchylností ke křečím způsobených sníženou hladinou vápníku v krvi (hypokalcémie), křivice (rachitis), měknutí kostí (osteomalácie), poruchy funkce příštitných tělísek (hypo- a pseudohypoparatyreózy).

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.


Výrobce léku
Merck KGaA, Darmstadt, SRN.

Účinná léčivá látka
1 ml roztoku (30 kapek) obsahuje 0,5 mg Colecalciferolum, což odpovídá 20000 IU vitaminu D3 (1 kapka obsahuje přibližně 666 IU vitaminu D3).

Pomocné látky
Triglyceridy mastných kyselin.

Indikační skupina
Vitamin.

Použití léku
K prevenci a léčbě stavů s náchylností ke křečím způsobených sníženou hladinou vápníku v krvi (hypokalcémie), křivice (rachitis), měknutí kostí (osteomalácie), poruchy funkce příštitných tělísek (hypo- a pseudohypoparatyreózy).

Kontraindikace

Vigantol olej nesmí být užíván při známé přecitlivělosti na složky přípravku, při zvýšených hladinách vápníku v krvi nebo moči a při současném podávání některých močopudných léků (např. thiazidových diuretik).  Zvláštní pozornost je třeba při ateroskleróze, poruchách srdečních funkcí, poruchách funkce ledvin.

Nežádoucí účinky léku
Přípravek je většinou dobře snášen.  Při dodržování doporučených dávek oleje Vigantol nežádoucí účinky neočekáváme.  K nežádoucímu zvýšení hladiny vápníku v krvi nebo moči a tím ke vzniku nežádoucích účinků může dojít při předávkování nebo současném vystavení pacienta ultrafialovému záření z přírodního nebo umělého zdroje.  Výrazné zvýšení hladiny vápníku v krvi se může projevit akutními příznaky (např. poruchami srdečního rytmu, bolestmi hlavy, nucením na zvracení, zvracením, psychickými poruchami až poruchou vědomí).  Při přetrvání zvýšené hladiny vápníku v krvi se mohou projevit i další příznaky nežádoucích účinků (např. ztráta tělesné hmotnosti, výskyt ledvinných kamenů, ukládání vápníku do měkkých tkání, nechutenství, žízeň a zvýšená frekvence močení).

Interakce s jinými léčivy
Účinky přípravku Vigantol a jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat.  Váš lékař by proto měl být informován o všech lécích, které v současné době užíváte nebo začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něho.  Přípravek může ve vysokých dávkách svým vlivem na hladinu vápníku v krvi zvýšit účinnost a toxicitu kardiotonik (léky užívané při onemocněních srdce).  Jeho účinek snižují léčiva, která vážou fosfor (antacida ze skupiny hydroxidů hliníku a hořčíku užívané).  Současné podávání thiazidových diuretik (močopudné léky) může vést ke zvýšení hladiny vápníku v krvi.

Dávkování
Není-li doporučeno jinak, podávají se kojencům k prevenci křivice (rachitidy) denně 1-2 kapky od druhého týdne života.  Zdravým novorozencům se podává 1 kapka denně; ve zvláštních případech a dětem předčasně narozeným 2 kapky denně.  Doporučená doba léčby je 1 rok.  Ve druhém roce života je možné v podávání vitaminu D3 pokračovat zvláště v zimních měsících, kdy je nedostatečné biologicky aktivní sluneční záření.  Dospělí užívají k prevenci měknutí kostí (osteoporózy) 1-2 kapky denně.  K léčbě měknutí kostí se užívá obvykle 3krát 5 kapek denně dle pokynů lékaře.  K léčbě poruch funkce příštítných tělísek se doporučuje 15-30 kapek denně.

Způsob použití léku
Kojencům a malým dětem se kapky podávají na lžíci mléka nebo kaše.  Nedoporučuje se přidávat kapky do dětské lahve nebo do většího množství kaše neboť tak není zaručeno podání plné dávky.  
Starší děti a dospělí užívají Vigantol olej v polévkové lžíci s tekutinou.  Při kapání je nutno držet lahvičku ve svislé poloze.  Délku podávání určí lékař.

Upozornění
Při léčbě olejem Vigantol je nežádoucí doplňovat léčbu přípravky obsahujícími vitamin D2, D3, kalcitriol a dihydrotachysterol.  V těhotenství je možno užívat Vigantol olej pouze se souhlasem lékaře.  Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.  V průběhu léčby budou u Vás podle doporučení lékaře pravidelně vyšetřovány hladiny vápníku, fosfátů, hořčíku, cholesterolu a enzymu alkalické fosfatázy v krvi.

Uchovávání
Při teplotě do 25 st. C.  Uchovávat v původním obalu, aby byl chráněn před světlem.  Zákal a zvýšená hustota roztoku způsobená případným působením chladu se odstraní ponořením lahvičky do teplé vody a roztok je možné dále použít.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.  
Přípravek musí být uchováván mimo dosah dětí.

Balení
Kapací lahvička s 10 ml olejovitého roztoku.

Zdroj informací
Merck KGaA, Darmstadt, SRN.  

Datum aktualizace
2002/03/20
  Komentáře (43)
1. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 05-10-2015 13:57
Může se něco stát mému miminku,když jsem občas vynechala??
2. Přidal Domča, 17-10-2015 21:33
Nemějte obavy, nemůže. Tohoto vitamínu máme téměř všichni málo.obzvláště v zimních vesnicích.Nicméně je fajn to nezanedbávat a doplňovat, je to významná prevence mnohých problémů, a to i u dospělých.
3. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 12-11-2015 16:01
Dobrý den. Paní doktorka mi předepsala Vigantol kapky že je mám brát 10 kapek jednou za týden, tak se chci zeptat jestli je to v pořádku to dávkování. Mám je asi kvůli křečím co dostávám do lýtek a nabolest kyčlí. Děkuji za odpověd.
4. odpověď
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 22-02-2016 15:26
to si spis myslim ze to mate na ty kycle, davkovani asi podle toho jak je to vazne. moji babicce ppo zlomenine ruky vigantol taky doporucila lekarka a babicka byla fit raz dva
5. Přidal Katus, 22-02-2016 19:27
Dobrý den, Vigantol vitamín D , je velmi důležitý vitamín. Dávala jsem tento vitamín dceři, když byla malá a nemužu si ho vynachválit . 1-2 kapky denně.
6. Přidal Kája, 12-03-2016 22:00
Vigantol dávám dětem a beru ho i sama, vitamín D je důležitý doplňovat zvlášť tady u nás, kde ho ze sluníčka získáme jenom nepatrný množství, známá, která je lékařka mi ho doporučila a chválím si to, občas taky zapomenu malým dát, ale snažím se na to myslet, je to prý potřeba pro ty miminka.
7. Přidal Miky1, 16-03-2016 21:46
A kolik kapek si berete? To bude asi víc než se dává dětem předpokládám?
8. Přidal Kája, 19-03-2016 16:12
Dětem dávám 2 a sobě taky, ale já si ho beru spíš výjimečně no když se necítím dobře. Všem dětem jsem dávala do roku pravidelně a starším dávám alespoň v zimě 2 kapky.
9. Přidal Miky1, 22-03-2016 23:13
Jo takhle, děkuju za odpověď. Zajdu za doktorem kvůli předpisu.
10. Přidal Miky1, 22-03-2016 23:13
Jo takhle, děkuju za odpověď. Zajdu za doktorem kvůli předpisu.
11. Přidal Maruška, 29-03-2016 00:01
Do kolika let jste dětem Vigantol dávali?
12. Přidal LenkaK, 29-03-2016 23:02
Já jsem dávala do roku pravidelně jak nám doporučil doktor a teď dávám v zimě a v létě už ne, občas sice už zapomenu ale snažím se to tak nějak dodržovat, je to určitě dobrý, dávám si ho taky, protože i dospělí mají toho vitamínu D málo :)
13. Přidal Maruška, 10-04-2016 13:31
Děkuju za odpověď právě jsem si to říkala že bych ho dávala alespoň v té zimě
14. Přidal Veronika, 14-04-2016 18:01
My máme Vigantol dávat pravidelně do dvou let - když budeme v létě chodit na sluníčko tak můžeme vynechat ale jinak nám říkal pan doktor dva roky dávat - já dávám do mléka prý se ten vitamín nějako líp potom vstřebá co vy?
15. Přidal Kája, 19-04-2016 23:42
Do roku jsem dávala do mléka, starším teď dávám přímo do pusiny.
16. Přidal Veronika, 21-04-2016 22:43
Jasně, no mě přišlo že když jsem malé dávala přímo do pusinky že vždy slintla a nejspíš to nespolkla, starším už to nehrozí takže potom už asi taky budu dávat bez mléka. Ještě že ji nemusím trápit s rybím tukem a máme Vigantol místo toho :D
17. Vigantol
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 26-04-2016 14:14
Mohu užívat Vigantol,když beru kvůli prostatě Focusin?Děkuji.
18. Přidal kuki, 27-04-2016 22:44
Na to se musíte zeptat lékárníka nebo doktora, který vám předpis na Vigantol napíše. Jinak já užívám Vigantol kvůli zavápnení kostí, protože jsem měla časté zlomeniny, děti ještě nemám ale určitě jim ho budu dávat, neriskovala bych…
19. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 05-05-2016 15:34
take davam detem i sobe vigantol, hlavne jako prevenci, a v zime je to to nejlepsi co jim muzu dat.
20. Přidal Marika, 10-05-2016 23:23
Dávám pravidelně, je mi jasný že doktor nám ho nepředepisuje jenom tak pro legraci, konkrétně Vigantol je testovaný lék na rozdíl od doplňků stravy, takže já bych ho neměnila za nic jiného
21. Přidal Lůca, 23-05-2016 16:23
Vigantol je dobrý, dávala jsem ho dětem a teď mi ho doktor předepsal taky kvůli kostem (po menopauze prý hrozí osteoporóza a proto je potřeba mít dostatek vitamínu D)
22. Přidal fila, 25-05-2016 23:27
Vigantol by měli užívat i dospělí, vitamínu D máme všichni nedostatek, já ho malému dávám každý den, protože hlavně u dětí je to důležité, nám doktor říkal že do roku ať určitě dáváme než zaroste fontanela a kvůli prevenci křivice, prý se začala zase vyskytovat a Vigantol je dobrá prevence
23. Přidal Misina, 11-06-2016 16:19
Vigantol je opravdu dobrý, nedávala bych dítěti jenom nějaký doplněk stravy o kterém člověk neví co je to vlastně zač. Vigantolu se nebojím, protože je to lék a ty musí projít mnohem přísnějším testováním než obyčejné doplňky stravy.
24. Přidal Déna, 19-06-2016 23:19
nic se nemůže stát když občas zapomenete, nenavyšujte a prostě další den dejte jak máte, když nezapomínáte dávat třeba měsíc v kuse tak je to v pohodě, vliv to má z dlouhodobého hlediska pár vynechaných dní nic nezmění ;)
25. Přidal Dana, 22-06-2016 22:31
My Vigantol dáváme i našemu tříletému v zimě, posiluje imunitu a je důležitý pro zdravý vývoj kostí. Navíc v něho mám důvěru, protože je na trhu už spoustu let a je to otestovaný lék ne jenom nějaký doplněk stravy.
26. Přidal Lída, 18-07-2016 23:17
Já Vigantol dávám a nedávala bych nic jiného, předepsal nám ho doktor, takže tomu věřím mnohem víc než nějakým doplňkům stravy.
27. Zprava
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 26-07-2016 10:30
Dobrý den mám 8mesicniho syna stane se něco když jsem tři měsíce kapicky vigantolu nedala?děkuji za odpověď
28. Přidal Saša, 28-07-2016 20:49
Tři měsíce je dlouho, měl by se dávat pravidelně, když občas vynecháte tak se nic neděje, já nejdéle zapoměla týden, asi bude lepší se poradit s vaším doktorem, každopádně teď už je teplo, tak pokud jste byli na sluníčku nemělo by to až tak vadit. Ale myslete na to, dávajte třeba vždy s jídlem ať nezapomínáte :)
29. Přidal Pája, 30-07-2016 23:42
Vingatol jsem kapala dvojčatum do roku jak nám předepsal doktor a všechno fajn, snadno se podával a kosti a klouby mají uplně v pořádku, i na imunitě je to znát, tak doteď dávám v zimě.
30. Přidal Vanda, 18-10-2016 23:48
Dávala jsem do roku a teď začínám zase dávát kvůli imunitě. Vigantol se osvědčil, děcka mají kosti úplně v pořádku a mají i dobrou imunitu :)
31. Přidal Monika, 31-10-2016 23:39
Nám doktor řekl že do roka věku aby správně zarostla fontanela a kvůli kostem a kloubům, teď jsme byli na prohlídce a pochválil nás, vše je v pořádku :)
32. Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 13-11-2016 15:35
Vigantol jsem dávala synovi pouze v zimních měsících po narození. V létě nikoliv, místo toho jsme se, pokud bylo hezky, prošli po zahradě, kdy měl např. obnažené ručky. Vycházela jsem z příbalového letáku, kde je psáno, že při vystavení UV záření může dojít k předávkování. Na podzim od jeho sedmi měsíců dostává rybí tuk. Žádný nedostatek vitamínu D nepozoruji já ani lékař. Fontanela v 8. měsíci kompletně uzavřená, nemocnost žádná, kostra urostlá.
33. Přidal Veru, 16-11-2016 23:46
Vigantol se nám taky osvědčil, v létě jsme taky nedávala když jsme byli na sluníčku, jinak jo a všechno je v pořádku.
34. Přidal Riki, 24-11-2016 00:19
Dávám kapičku denně a vše je v pořádku, doktor nás teď na prohlídce pochválil. Malý hezky spinká a papá, vše super :)
35. Přidal Marika1, 27-11-2016 23:24
Kapeme teď vigantol 3 a půl měsíce a vše dobrý
36. Přidal Mola, 30-11-2016 23:23
Taky dávám Vigantol. Je super že je ve formě kapiček, snadno se podává.
37. Přidal Klarina, 11-12-2016 22:53
Předepsal nám ho doktor. Kapu malé teď měsíc a půl kapičku denně. Všechno je v pořádku :-)
38. Přidal Helena, 15-12-2016 15:05
Vigantol kapky jsem dávala všem dětem.Je to fajn že je to vitamín D takhle ve formě kapek, nedokážu si představit jak bych do nich cpala rybí olej jako se to dělalo dřív.Navíc aspoň u něho nemusím mít strach že nevím co dětem dávám
39. Přidal Majka4, 15-12-2016 15:06
Taky dávám Vigantol, je to nejlepší.
40. ok :)
Přidal Sabča No., 19-12-2016 22:34
Vigantol je opravdu dobrý..ověřeno na 3 dětech :)
41. Vigantol
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 21-12-2016 09:13
Dobry den,mela jsem velmi nízké hodnoty Vít.D,dostala jsem 5.kapek denne na tri mes.a nyní mam hodnoty porad stejne nízké. Je mozne,ze jsem ho spatne užívala? Musi se k němu treba neco mléčného? Míč dekuji za odpovědi.
42. Přidal Maka, 19-01-2017 01:15
Dávám ho do trochy mléka, je to dobré právě kvůli vstřebávání toho vitamínu.
43. vigantol
Přidal Anna, 18-06-2017 22:41
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co malé dávám, protože je důkladně testovaný.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template