Template
Template Template
Template Sobota, 11 červenec 2020 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Mucosolvan na léčbu vlhkého kašle E-mail
Hodnocení čtenářů: / 178
SlabéVynikající 

Image        Léky na kašel - Mucosolvan sirup pro dospělé

Přípravek užívejte při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice, rýmu a záněty nosohltanu (a související záněty středouší a vedlejších dutin nosních), a dále o chronická onemocnění jako např. chronická bronchitida a chronická obstrukční plicní nemoc. Akutní a chronická onemocnění dýchacích cest jsou provázena zvýšenou tvorbou vazkého průduškového hlenu a jeho ztíženým vykašláváním. Mukolytická léčba (tzn. snižující viskozitu hlenu) usnadňuje toto vykašlávání.
Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé je určen především pro dospělé, mohou ho však užívat i mladiství a děti.

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis.

 

   

Výrobce léku
Boehringer Ingelheim France, Reims, Francie

Účinná léčivá látka
Ambroxoli hydrochloridum 30 mg v 5 ml sirupu.

Pomocné látky
Hyetelosa, draselná sůl acesulfamu, nekrystalizující sorbitol 70%, glycerol 85%, kyselina benzoová, jahodové aroma, vanilkové aroma, čištěná voda.

Indikační skupina
Expektorancia, mukolytika.

Charakteristika léku
Ambroxol, léčivá látka přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé, zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicního surfaktantu (látka pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující transport hlenu. Tyto účinky mají za následek vydatnější zkapalnění, lepší transport a vylučování hlenu (mukociliární clearance), čímž dochází k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle.

Použití léku
Přípravek užívejte při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice, rýmu a záněty nosohltanu (a související záněty středouší a vedlejších dutin nosních), a dále o chronická onemocnění jako např. chronická bronchitida a chronická obstrukční plicní nemoc. Akutní a chronická onemocnění dýchacích cest jsou provázena zvýšenou tvorbou vazkého průduškového hlenu a jeho ztíženým vykašláváním. Mukolytická léčba (tzn. snižující viskozitu hlenu) usnadňuje toto vykašlávání.
Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé je určen především pro dospělé, mohou ho však užívat i mladiství a děti.

Kontraindikace
Neužívejte MUCOSOLVAN pro dospělé, jestliže jste přecitlivělí (alergičtí) na ambroxol nebo kteroukoli pomocnou látku obsaženou v přípravku.

Nežádoucí účinky léku
MUCOSOLVAN pro dospělé je obvykle dobře snášen. Mohou se dostavit lehké zažívací obtíže (pálení žáhy, nechutenství, příležitostně pocit na zvracení, zvracení, průjem). Mohou se vyskytnout alergické reakce, zejména kožní vyrážky, kopřivka, angioedém, anafylaktické reakce (včetně anafylaktického šoku). Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) přípravku poraďte s lékařem.
Pokud se při užívání přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé objeví nová vyrážka na kůži nebo na sliznici, je třeba lék vysadit a okamžitě vyhledat lékaře. Může se jednat o vzácné kožní projevy (vyvolané vlastním onemocněním nebo užíváním dalších léků), které se mohou objevit při užívání mukolytických látek, jako je např. ambroxol.
Při případném výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání (podávání dětem) přípravku poraďte s lékařem.

Interakce s jinými léčivy
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.
Současné užívání přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé a antibiotik (amoxicilin, cefuroxim, erythromycin) vede ke zvýšení koncentrace antibiotik v hlenu, který se vytváří v dýchacích cestách.
Další klinicky významné působení s ostatními léky není známo.

Dávkování
Pokud není lékařem určeno jinak, je doporučeno následující dávkování (5 ml sirupu = 1 čajová lžička):
Dospělí a děti nad 12 let: 10 ml (2 čajové lžičky) 2x denně.
Na doporučení lékaře je možno MUCOSOLVAN pro dospělé, sirup 30 mg/5 ml, podat i dětem do 12 let. V tom případě je doporučováno následující schéma dávkování závislé na závažnosti onemocnění:
Děti od 6 do 12 let: 5 ml (1 čajová lžička) 2-3x denně.
Děti od 2 do 6 let: 2,5 ml (1/2 čajové lžičky) 3x denně.
Děti od 1 do 2 let: 2,5 ml (1/2 čajové lžičky) 2x denně.
Tyto dvojnásobné dávky oproti doporučovaným terapeutickým dávkám léčivé látky ambroxoli hydrochloridum jsou vhodné pro úvodní dávkování v počáteční akutní fázi onemocnění, poté mohou být sníženy na polovinu. Dávkování určí lékař na základě závažnosti onemocnění. Již od počátku léčby je možno podávat i dávky poloviční.
Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé se podává při jídle. Výše uvedená množství se dávkují buď přiloženou odměrkou, nebo čajovou lžičkou.
Při podávání dětem také můžete použít sirup MUCOSOLVANu o síle 15 mg/5 ml.
Pokud Vám nevyhovuje léková forma sirup, můžete použít MUCOSOLVAN roztok, tablety nebo MUCOSOLVAN Retard - tobolky s prodlouženým uvolňováním.
Dávkování sirupu MUCOSOLVAN pro dospělé je určeno k léčbě akutních onemocnění dýchacích cest a úvodní léčbu chronických stavů, např. opětovné akutní vzplanutí chronického zánětu průdušek, zánět průdušek, tzv. "kuřácký kašel", zánět hrtanu, zánět průdušnice a rýma. Akutní záněty jsou obvykle doprovázeny suchým dráždivým kašlem, případně ještě pocitem pálení na hrudi u zánětu průdušek a chrapotem u zánětu hrtanu. V dalším průběhu dochází k tvorbě vazkého hlenu a postupnému vykašlávání. U chronických stavů převažuje vlhký typ kašle s vykašláváním.
Délka léčby přípravkem MUCOSOLVAN pro dospělé je určena individuálně, v závislosti na indikaci a typu onemocnění. Pokud se však při akutním onemocnění dýchacích cest příznaky během 7-10 dnů (u dětí do 6-ti let během 3 dnů) významně nezlepší nebo se zhoršují, je třeba vyhledat lékaře.
Přípravek neužívejte bez porady s lékařem déle než 3 týdny.
Dlouhodobé užívání přípravku MUCOSOLVAN pro dospělé u chronických onemocnění je možné po poradě s lékařem.


 


Upozornění
MUCOSOLVAN pro dospělé, sirup, obsahuje 5 g sorbitolu v maximální doporučené denní dávce (20 ml). Pacienti s vrozenou nesnášenlivostí fruktózy nesmí tento přípravek užívat. Sorbitol může mít také mírný laxativní účinek.
Sirup MUCOSOLVAN pro dospělé neobsahuje cukr, proto je vhodný i pro diabetiky.Těhotné ženy mohou přípravek užívat pouze po poradě s lékařem, jeho užívání není doporučeno v prvních 3 měsících těhotenství. Není doporučeno užívat MUCOSOLVAN pro dospělé při kojení.
Dosud nebyly zaznamenány žádné projevy předávkování. Pokud se vyskytnou jakékoli případné projevy předávkování, vyhledejte lékaře.

Uchovávání léku
Žádné zvláštní podmínky uchovávání.
Po prvním otevření spotřebujte do 6 měsíců.

Varování
Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení
100 ml sirupu.

Zdroj informací
Boehringer Ingelheim France, Reims, Francie

Datum poslední revize
16.7.2008 (č.j. 36259/2007)

test
 
   Komentáře (2)
1. ssssasawd
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 14-01-2015 14:40
;) as
2. Přidal Iveta, 01-08-2016 17:04
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak mám inhalovat když nemám inhalator? Zkoušela jsem hrnec s horkou vodou a 4ml roztoku ale vůbec jsem nic necítila, myslím do ze jsem tam měla moc vody. Poraďte mi prosím kolik mám dat vody a 4ml roztoku? Dekuji

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template