Template
Template Template
Template Sobota, 11 červenec 2020 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Lagosa tablety zlepšují činnost jater E-mail
Hodnocení čtenářů: / 90
SlabéVynikající 

Image         Léky - Lagosa tablety

Suchý extrakt z plodu ostropestřce mariánského, obsahující silymarin tj. flavonoidový komplex účinných látek (silybin, silydianin, dehydrosilybin a další) s ochranným účinkem na jaterní buňky (hepatocyty).  
Zlepšuje činnost jaterních buněk a napomáhá obnovení jejich činnosti po různém (např. zánětlivém, toxickém apod.) poškození.  Stabilizuje buněčné membrány jaterních buněk (extra- i endoplazmatické) a přičítá se mu stimulace enzymu RNA-polymerázy jader hepatocytů.  Dobře se vstřebává ze zažívacího traktu, vylučuje se převážně žlučí.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

 

 

Výrobce léku
Wörwag Pharma GmbH and Co. KG, Calver Strasse 7, Böblingen, SRN.

Účinná léčivá látka
1 dražé obsahuje: Cardui mariae fructus extractum siccum 204 mg (150 mg silymarinu, přepočteného na silybin).

Pomocné látky
Monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, koloidní bezvodý oxid křemičitý, sodná sůl kroskarmelózy, povidon 40, mastek, stearan hořečnatý, glyceridy, šelak, sacharóza, uhličitan vápenatý, arabská klovatina, kukuřičný škrob, makrogol 6000, glycerol, polysorbát 80, montanglykolový vosk, oxid titaničitý.

Indikační skupina
Fytofarmakum, hepatikum, hepatoprotektivum.

Charakteristika léku
Suchý extrakt z plodu ostropestřce mariánského, obsahující silymarin tj. flavonoidový komplex účinných látek (silybin, silydianin, dehydrosilybin a další) s ochranným účinkem na jaterní buňky (hepatocyty).  
Zlepšuje činnost jaterních buněk a napomáhá obnovení jejich činnosti po různém (např. zánětlivém, toxickém apod.) poškození.  Stabilizuje buněčné membrány jaterních buněk (extra- i endoplazmatické) a přičítá se mu stimulace enzymu RNA-polymerázy jader hepatocytů.  Dobře se vstřebává ze zažívacího traktu, vylučuje se převážně žlučí.

Použití léku

Toxicko-metabolická poškození jater jako steatóza (ztučnění), poškození alkoholem, jedovatými látkami, event. léky, otravy houbami apod.  Podpůrná léčba chronických zánětlivých onemocněních jater (perzistující a aktivní chronická hepatitida), cirhóze (tvrdnutí) jater.  
Tento přípravek je určen pro dospělé pacienty.  Pro děti od 5 let jsou vhodné obdobné přípravky s nižší dávkou silymarinu.  Přípravek se nepodává dětem do 5 let.

Kontraindikace    
Případná přecitlivělost (alergie) na některou ze složek přípravku.

Nežádoucí účinky léku

Přípravek bývá obvykle dobře snášen.  Příležitostně se může projevit lehčí průjem nebo kožní vyrážka.  Po vysazení léku tyto projevy vymizí.  Při výskytu nežádoucích účinků nebo neobvyklé reakci přerušte užívání a poraďte se s lékařem.

Interakce s jinými léčivy
Interakce s jinými léčivy nejsou popisovány.  Přesto informujte vždy lékaře o všech lécích, které užíváte (na lékařský předpis i volně prodejných).


 


Pokyny pro těhotné a kojící ženy
I když nejsou popisovány přímé důkazy o teratogenních účincích, přípravek se obvykle neužívá v těhotenství a během event. léčby se nedoporučuje kojení.

Dávkování

Dávkování určuje vždy lékař.  Obvyklé dávkování je podle závažnosti onemocnění a fáze léčby zhruba 3-6 mg silymarinu na kg tělesné hmotnosti denně.  
Dospělí: obvykle 1 dražé 2krát (event. až 3krát) denně po jídle.  Dražé se polykají celá, nerozkousaná, zapijí se trochou tekutiny.  Interval mezi jednotlivými dávkami má být minimálně 4 hodiny.  
Léčba počáteční dávkou trvá 1-6 týdnů, po zlepšení stavu lze denní dávku snížit o třetinu až polovinu.  Celková doba léčby může trvat 3 měsíce až 1 rok při pravidelných kontrolách zdravotního stavu lékařem.

Předávkování
Při vysokém předávkování (náhodném požití dítětem apod.) vyhledejte ihned lékaře!

Upozornění
Během léčby je třeba dodržovat jaterní dietu, doporučenou lékařem!  
Nepožívat alkoholické nápoje!  
O případném těhotenství informujte lékaře.

Uchovávání léku
Za obyčejné teploty.

Varování
Přípravek nutno uchovávat mimo dosah dětí!  
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.

Balení
25, 50, 100 dražé.

Datum aktualizace
2000/11/29

Zdroj informací
Wörwag Pharma GmbH and Co. KG, Calver Strasse 7, Böblingen, SRN.
  Komentáře (11)
1. Lagosa tablty...
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 01-02-2015 10:00
Dobry Den, 
Kolik stoj Lagosa 100 Dragee
2. doplatek
Přidal Lída, 28-04-2015 13:51
doplácela jsem asi 150 kč
3. Přidal jana, 14-05-2015 15:12
tak já jsem platila 376 kč,v lékárně mi řekli,že pojištovna to nehradí
4. lagosa
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 25-05-2015 14:06
ja jsem doplacela 350kc drive to bylo hrazene je to pekna lumparna
5. Lagosa vs.Silymarin
Přidal Josef, 18-06-2015 11:52
Lagosa je prilis draha a tak ji zamenuji Silymarinem, doufam, ze je stejne ucinny. 
VZP i lekarny jsou hyeny a vyrobci to same ! 
Hlavne, ze VZP maji to, co chteji.
6. jatra a lagoza
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 30-01-2016 18:46
mam tucne jatra, prosim napiste mi, ci tento liek je povazovany za liek, alebo je to doplnok stravy. 
Ja beriem Lecitine a Milk thistle a to uz roky, ale nie som si ista, ci je to ok. 
Ak si myslite, ze Lagoza je liek, ktory lieci jatra, resp. zastavi dalsi proces, ako je cista na jatrach, faty liver, ktore su moje diagnostika, prosim napiste mi, rada si tento liek kupim.
7. Přidal ina, 10-05-2016 12:01
Předepsali mi Lagosu a jaterní testy tak jako cholesterol dopadl suprově, asi po měsíci užívání 2x1 tabl. platila jsem 240kč za 100 tablet. Jsem spokojena.
8. LAGOSA kritika
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 12-09-2016 06:23
Rozhodnutí o plném hrazení Lagosy pacientem je čin rovnající se zločinu. Navíc je porušen zákon, neboť srovnatelný lék nelze nahradit žádným, který dotuje pojišťovna. Dříve jsem platil asi 70 Kč, dnes asi 300 Kč.
9. Doplatek za lék a možnost koupit voln
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 12-09-2016 22:49
Dnes jsem si byla u lékaře pro recept na Lagosu,kterou už užívám asi 3 roky a bylo mi řečeno,že už je volně,.bez receptu.Tak jsem chtěla objednat z internetu a tam píší,že je pouze na recept.Přitom se mudr díval do počítače a toto mi sdělil.Užívám ho na ztučnělá játra.Jak jste na tom Vy?
10. silymarin je již zastaralá látka
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 14-11-2016 13:04
Sylimarin se rozšířil před 30 lety. Byl to jeden z prvních antioxidantů. V současnosti existují výhodnější antioxidanty, které chrání celé tělo včetně mozku. Když jimi nahradíte silymarin, do budoucna vám odpadnou výdaje na léky pro upadající funkci mozku a smyslových orgánů. Vhodný je přípravek  
Health Booster  
balení na 2 měsíce, který obsahuje navíc chybějící vitamíny K2 a gama E. Směs flavonoidů a anthocyanidinů nahradí ostropestřec, navíc obsahuje mitochondriální antioxidanty na bázi terpenů, které brzdí nástup civilizačních chorob.
11. Přidal Sylva, 09-01-2017 07:33
Pokud se nějaký přípravek jmenuje Health Booster :zzz
hned má človek jasno, nač asi je 
:grin :grin

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template