Template
Template Template
Template Neděle, 05 prosinec 2021 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Ibuprofen 400 tablety proti bolesti E-mail
Hodnocení čtenářů: / 8
SlabéVynikající 

Image        Léky - Ibuprofen 400 tablety

Přípravek Ibuprofen 400 Léčiva se používá při mírné až střední bolesti, např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolesti po operaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí, dále při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.  V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů (artritidě) a páteře nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.  
Přípravek je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a děti starší než 12 let. 

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis.


   

Výrobce léku
Zentiva a.s. Praha, ČR.

Účinná léčivá látka
Ibuprofenum 400 mg v 1 potahované tabletě.

Pomocné látky
Kukuřičný škrob, předbobtnalý škrob, kyselina stearová, mastek, koloidní bezvodý oxid křemičitý, sodná sůl karboxymethylškrobu (typ A), hypromelóza 2910/3, makrogol 6000, oxid titaničitý, simetikonová emulze SE4.

Indikační skupina
Antiflogistikum, analgetikum, antipyretikum (k tlumení zánětu, bolesti a horečky).

Charakteristika léku
Léčivá látka ibuprofen zabraňuje tvorbě tkáňových působků, tzv. prostaglandinů, které jsou zodpovědné za vznik bolesti a zánětu a uvolňují se v místě poškození tkáně.  Ibuprofen zmírňuje bolest a zánět různého původu, zvláště u onemocnění pohybového ústrojí.  Ibuprofen rovněž tlumí horečku, která provází např. nemoci z nachlazení.

Použití léku
Přípravek Ibuprofen 400 Léčiva se používá při mírné až střední bolesti, např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolesti po operaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí, dále při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.  V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů (artritidě) a páteře nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.  
Přípravek je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a děti starší než 12 let.

Kontraindikace
Ibuprofen 400 Léčiva se nesmí používat při přecitlivělosti na některou složku přípravku a při přecitlivělosti na kyselinu acetylsalicylovou nebo některé jiné protizánětlivé léky, projevující se jako průduškové astma nebo kopřivka.  Dále se nepoužívá při aktivním vředu žaludku nebo dvanáctníku, při poruchách krvetvorby a poruchách srážlivosti krevní.  
Pouze na doporučení lékaře užívají přípravek pacienti s těžší poruchou ledvin, jater, srdeční funkce, s vysokým krevním tlakem, dále pacienti po prodělaném žaludečním nebo dvanáctníkovém vředu, při průduškovém astmatu i v klidovém stavu, při některých onemocněních pojivové tkáně (tzv. kolagenózy) a při současné léčbě léky snižujícími srážení krve.  
Přípravek není určen pro děti do 12 let a ženy v první a třetí třetině těhotenství.

Nežádoucí účinky léku
Přípravek je obvykle dobře snášen, přesto se během léčby mohou objevit zažívací obtíže jako nevolnost, zvracení, bolesti v nadbřišku, pálení žáhy, průjem, zácpa, dále alergické reakce (kopřivka, svědění), zřídka se mohou objevit závratě, neostré vidění, otoky.  Při výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.  
Jestliže se objeví závažnější reakce jako kopřivka, náhle vzniklý otok kolem očí, pocit tísně na hrudníku nebo obtíže s dechem, dále bolesti v nadbřišku či černě zbarvená stolice anebo poruchy vidění, přerušte užívání přípravku a okamžitě vyhledejte lékaře.

Interakce s jinými léčivy
Účinky přípravku Ibuprofen 400 Léčiva potahované tablety a některých přípravků současně užívaných se mohou vzájemně ovlivňovat.  Léky snižující srážlivost krve zvyšují riziko krvácení.  Kyselina acetylsalicylová, jiné protizánětlivé léky a kortikoidy zvyšují riziko vzniku nežádoucích účinků v oblasti zažívacího ústrojí včetně krvácení a vzniku žaludečního vředu.  Ibuprofen může zvýšit hladinu lithia, digoxinu a fenytoinu (léku užívaného k léčbě epilepsie) v krvi a tím zvýšit jejich nežádoucí účinky.  Ibuprofen může snižovat účinek léků používaných k léčení vysokého krevního tlaku a močopudných léků.  Ibuprofen snižuje účinek léků snižujících hladinu kyseliny močové v krvi (např. probenecid, sulfinpyrazon).  
V případě, že užíváte jiné léky, a to na lékařský předpis i bez něj, poraďte se o vhodnosti současného užívání přípravku Ibuprofen 400 Léčiva s lékařem a bez porady s ním ho neužívejte.  Bez porady s lékařem neužívejte současně s tímto přípravkem jiné volně prodejné léky.  
V případě předepisování jiných léků upozorněte lékaře, že užíváte Ibuprofen 400 Léčiva.

Pokyny pro těhotné a kojící ženy
Ve druhé třetině těhotenství a při kojení užívejte přípravek pouze na doporučení lékaře.

Dávkování
Dospělí a děti nad 12 let užívají obvykle 1 potahovanou tabletu Ibuprofen 400 Léčiva 3krát denně při horečnatých onemocněních, při bolestech 1 potahovanou tabletu jednorázově nebo podle potřeby, nejvýše 3 potahované tablety denně.

Způsob použití léku
Potahované tablety se polykají celé, zapijí se dostatečným množstvím tekutiny.  Jestliže se během léčby objeví zažívací obtíže, lék užívejte během jídla nebo jej zapijte mlékem.  
V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů a páteře nebo mimokloubního revmatismu se podávají dávky vyšší.  O užívání dávek vyšších než 1200 mg denně je nutno se poradit s lékařem.  Na doporučení lékaře dospělí obvykle užívají 1-2 potahované tablety 3krát denně.  Odstup mezi jednotlivými dávkami je nejméně 4 hodiny.  Účinek tablet můžete podpořit nanesením krému s obsahem ibuprofenu na postižené místo (např. klouby, svaly, šlachy).

Upozornění
Pokud bolesti nebo horečka při léčbě přípravkem Ibuprofen 400 Léčiva neustupují a přetrvávají déle než 3-5 dnů, poraďte se o dalším postupu s lékařem.  Pokud podáváte Ibuprofen 400 Léčiva dítěti, vyhledejte lékaře již po 3 dnech.  Bez porady s lékařem neužívejte přípravek déle než 7 dnů.  
Během léčby není vhodné pít alkoholické nápoje a kouřit.  
Při předávkování nebo náhodném požití více potahovaných tablet dítětem vyhledejte lékaře.

Uchovávání
Blistr: uchovávejte při teplotě do 25 st. C v původním vnitřním obalu, vnitřní obal v krabičce, aby byl přípravek chráněn před světlem a vlhkem.  
Lahvička: uchovávejte při teplotě do 25 st. C, v dobře uzavřené lahvičce, aby byl přípravek chráněn před vlhkem.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.  
Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.

Balení
30 potahovaných tablet v blistru.  
100 potahovaných tablet v lahvičce.

Zdroj informací
Zentiva a.s. Praha, ČR.

Datum a ktualizace
2005/10/19/V

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template