Template
Template Template
Template Čtvrtek, 01 říjen 2020 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Glyvenol 400 tobolky E-mail
Hodnocení čtenářů: / 17
SlabéVynikající 

Image        Léky - Glyvenol 400  tobolky

 

Glyvenol 400 se používá u dospělých a mladistvých k léčbě onemocnění žilního krevního oběhu, jako je pocit únavy, napětí a tíže v nohou, otoky a bolesti způsobené dlouhodobým stáním nebo sezením.  Obtíže obvykle vznikají postupně a postihují obě dolní končetiny současně (jednostranný, rychle vzniklý otok doprovázený bolestivostí může značit přítomnost závažnějšího postižení - proto, prosím, v takovémto případě konzultujte postup s lékařem nebo lékárníkem).  Glyvenol 400 snižuje prostupnost kapilár (nejmenších krevních cév), a tím zmenšuje otoky a zároveň doprovodné příznaky, jako je pocit bolestivých, unavených a těžkých nohou, křeče atd.  Působí na řadu látek, které hrají důležitou úlohu při zánětu a bolesti.  Glyvenol tak ovlivňuje chorobné procesy v kapilárním řečišti, v žilách a okolní tkáni.  Dále se používá u varikózního syndromu (žilní městky) a hemoroidů (řitních žilních městků).  U hemoroidů Glyvenol 400 zmenší otok v okolí konečníku a uleví od obtíží, jako jsou bolesti, svědění a mokvání.

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis. 
Výrobce:
Novartis s.r.o., Praha, ČR.

Účinná léčivá látka
Tribenosidum.  V 1 tobolce je obsaženo 400 mg tribenosidu.

Pomocné látky
Bezvodý ethanol, glycerol 85%, kanthaxanthin 10% (kukuřičný škrob, sacharóza, želatina, kanthaxanthin, čištěný kukuřičný olej, askorbyl-palmitát, tokoferol alfa), bílý inkoust (oxid titaničitý, ethanol denaturovaný methanolem, šelak, čištěná voda, butanol, sójový lecithin, protipěnová emulze DC 1510), želatina.

Popis

Glyvenol 400 je oranžová transparentní oválná tobolka, na jedné straně s potiskem CIBA, na druhé straně s potiskem FU, uvnitř je bezbarvá až nažloutlá olejovitá tekutina.

Použití léku
Glyvenol 400 se používá u dospělých a mladistvých k léčbě onemocnění žilního krevního oběhu, jako je pocit únavy, napětí a tíže v nohou, otoky a bolesti způsobené dlouhodobým stáním nebo sezením.  Obtíže obvykle vznikají postupně a postihují obě dolní končetiny současně (jednostranný, rychle vzniklý otok doprovázený bolestivostí může značit přítomnost závažnějšího postižení - proto, prosím, v takovémto případě konzultujte postup s lékařem nebo lékárníkem).  Glyvenol 400 snižuje prostupnost kapilár (nejmenších krevních cév), a tím zmenšuje otoky a zároveň doprovodné příznaky, jako je pocit bolestivých, unavených a těžkých nohou, křeče atd.  Působí na řadu látek, které hrají důležitou úlohu při zánětu a bolesti.  Glyvenol tak ovlivňuje chorobné procesy v kapilárním řečišti, v žilách a okolní tkáni.  Dále se používá u varikózního syndromu (žilní městky) a hemoroidů (řitních žilních městků).  U hemoroidů Glyvenol 400 zmenší otok v okolí konečníku a uleví od obtíží, jako jsou bolesti, svědění a mokvání.  Další postup s ošetřujícím lékařem konzultujte v případě krvácení z konečníku, které může rovněž patřit k příznakům hemoroidů, ale může doprovázet i jiná (závažnější) onemocnění.  
Na doporučení lékaře lze přípravek použít jako pomocnou léčbu při zánětu žil a okolní tkáně a posttrombotickém syndromu (po uzávěru žil vmetkem), před a po sklerotizaci křečových žil (chirurgický zákrok užívaný při léčbě žilních městků).  Na doporučení lékaře mohou přípravek ve všech indikacích užívat i děti od 12 let věku.

Kontraindikace
Čemu musíte věnovat pozornost, než začnete Glyvenol 400 užívat  
Neužívejte Glyvenol 400:  
- jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na tribenosid nebo na kteroukoli další složku přípravku Glyvenol 400.

Speciální upozornění
Zvláštní opatrnosti při použití přípravku Glyvenol 400 je zapotřebí:  
- Jestliže jste těhotná nebo kojíte.  
- Při těžší poruše funkce jater nebo ledvin.  
V těchto případech lze přípravek Glyvenol 400 užívat pouze na doporučení lékaře.  
Důležité informace o některých složkách Glyvenol 400  
Tento léčivý přípravek obsahuje malé množství alkoholu, méně než 100 mg v jedné dávce.  Pokud Vám Váš lékař řekl, že nesnášíte některé cukry, poraďte se se svým lékařem než začnete tento léčivý přípravek užívat.

Nežádoucí účinky léku
Podobně jako všechny léky, může mít i Glyvenol 400 nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého.  
Během léčby se může vyskytnout kožní vyrážka nebo žaludeční a střevní potíže, tyto nežádoucí účinky jsou obvykle mírné a většinou rychle samovolně odezní po vysazení přípravku.  
Velmi vzácně se mohou vyskytnout závažné reakce přecitlivělosti např. kopřivka, otoky obličeje, rtů a hlasivek, potíže s dechem a poruchy krevního oběhu.  Pokud zaznamenáte některý z těchto nežádoucích účinků, neprodleně vyhledejte lékařskou pomoc.  
Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to svému lékaři nebo lékárníkovi.

Interakce s jinými léčivy
Vzájemné působení s dalšími léčivými přípravky  
Prosím, informujte svého lékaře nebo lékárníka o všech lécích, které užíváte nebo jste užíval(a) v nedávné době, a to i o lécích, které jsou dostupné bez lékařského předpisu.

Pokyny pro těhotné a kojící ženy
Poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem dříve, než začnete užívat jakýkoliv lék.  Pro užívání přípravku Glyvenol 400 v těhotenství a kojení musejí být zvlášť závažné důvody.

Dávkování
Obvyklá dávka přípravku Glyvenol 400 pro dospělé je 1 tobolka 2krát denně (ráno a večer), mladiství užívají obvykle 1 tobolku večer.  
Ke zmírnění obtíží u onemocnění žilního krevního oběhu (pocit únavy, napětí a tíže v nohou, otoky a bolesti způsobené dlouhodobým stáním nebo sezením) dochází obvykle během 2-3 týdnů.  Pokud se Vaše obtíže po této době nezmírní, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.  Glyvenol 400 by měl být užíván zpravidla po několik týdnů, a to i tehdy, jestliže příznaky rychle ustoupí.  V některých případech je nutné léčbu po určité době zopakovat, zvláště v průběhu teplejších měsíců roku.  Léčba obtíží u onemocnění žilního krevního oběhu by bez porady s lékařem neměla přesáhnout 3 měsíce.  
Delší léčba musí být konzultována s lékařem.  
Pokud užíváte přípravek Glyvenol pro léčbu příznaků doprovázejících hemoroidy (řitní žilní městky), mělo by se zmírnění obtíží dostavit v průběhu 7 dní.  Pokud se Vaše obtíže po této době nezmírní, poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.  Léčba hemoroidů přípravkem Glyvenol bez dohledu lékaře by neměla přesáhnout 14 dní.  
Pokud si nejste jistý(á), poraďte se se svým lékařem nebo lékárníkem.  
Jestliže jste zapomněl(a) užít Glyvenol 400  
Jestliže jste zapomněl(a) užít Glyvenol 400, vezměte si jej, jakmile si na to vzpomenete a dále pokračujte v obvyklém dávkování.  Nezdvojujte následující dávku, abyste nahradil(a) vynechanou tobolku.

Předávkování
Jestliže jste užil(a) více přípravku Glyvenol 400, než jste měl(a)  
Náhodné užití většího počtu tobolek pravděpodobně nevyvolá žádné příznaky.  Jestliže však k němu dojde, a to zejména u dětí, poraďte se se svým lékařem.

Upozornění
Užívání přípravku Glyvenol 400 s jídlem a pitím  
Přípravek užívejte s jídlem nebo po něm, zapíjejte jej vodou.

Uchovávání
Jak Glyvenol 400 uchovávat  
Uchovávejte při teplotě od 2 do 30 st. C.  Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Varování
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.  
Glyvenol 400 nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce za Použitelné do:.  Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.  
Nepoužívejte Glyvenol 400, pokud si všimnete jakýchkoli známek poškození obalu nebo jiných známek nedovoleného zacházení s přípravkem.

Balení    
Přípravek je dostupný v balení po 60 tobolkách.  
Výdej léčivého přípravku možný bez lékařského předpisu.

Zdroj informací
Novartis s.r.o., Praha, ČR.  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template