Template
Template Template
Template Středa, 08 červenec 2020 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Flixonase sprej s protizánětlivým účinkem E-mail
Hodnocení čtenářů: / 15
SlabéVynikající 

Image        Léky - Flixonase vodný nosní sprej

Přípravek se užívá k profylaxi a léčbě alergické rýmy, včetně senné a vazomotorické rýmy.  Pacientům s alergickou rýmou se tento přípravek podává k odstranění pocitů bolesti a tlaku v oblasti nosních dutin.  Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší než 6 let.  Na základě klinických studií může lékař přípravek Flixonase vodný nosní sprej předepsat spolupracujícím dětem ve věku od 4 let.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.


 

Výrobce léku
Glaxo Wellcome S.A., Aranda de Duero (Burgos), Španělsko.  
GlaxoSmithKline Pharmaceuticals S.A., Poznaň, Polsko.

Účinná léčivá látka
Fluticasoni propionas, 50 mikrogramů ve 100 mg (1 dávce) suspenze.

Pomocné látky
Glukóza, disperzní celulóza, fenethylalkohol, benzalkonium-chlorid, polysorbat 80, kyselina chlorovodíková 10%, čištěná voda.

Indikační skupina
Antialergikum, othorinolaryngologikum, kortikosteroid, hormon.

Charakteristika léku
Flixonase vodný nosní sprej je kortikosteroid s mohutným místním protizánětlivým účinkem.  Po podání se velmi rychle vstřebává ze všech tkání dýchacího systému.  V obvykle doporučených dávkách neovlivňuje funkci nadledvin.

Použití léku
Přípravek se užívá k profylaxi a léčbě alergické rýmy, včetně senné a vazomotorické rýmy.  Pacientům s alergickou rýmou se tento přípravek podává k odstranění pocitů bolesti a tlaku v oblasti nosních dutin.  Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti starší než 6 let.  Na základě klinických studií může lékař přípravek Flixonase vodný nosní sprej předepsat spolupracujícím dětem ve věku od 4 let.

Kontraindikace

Flixonase vodný nosní sprej se nesmí používat při přecitlivělosti na kteroukoliv jeho složku.

Speciální upozornění

Infekce nosních dutin je třeba dle doporučení lékaře náležitě léčit, ale nejsou kontraindikací pro léčbu přípravkem Flixonase vodný nosní sprej.  Při aplikaci tohoto přípravku je nutné dbát zvláštní opatrnosti u pacientů s glaukomem (zvýšeným nitroočním tlakem).  
K dosažení léčebného účinku je třeba přípravek Flixonase vodný nosní sprej užívat pravidelně po dobu několika dnů.  
Použijete-li přechodně větší množství přípravku Flixonase vodný nosní sprej, neočekávejte okamžitě podstatnou změnu stavu ani vznik nežádoucích účinků, ale upozorněte na to svého lékaře.  
Zapomenete-li si vzít dávku, užijte ji ihned, jakmile si vzpomenete.  Dále pak pokračujte v původním sledu užívání. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem se poraďte s lékařem.

Nežádoucí účinky léku
Přípravek je obvykle dobře snášen, ale vzácně se mohou vyskytnout nežádoucí účinky.  Bezprostředně po použití se může objevit pocit suchosti, podrážděnosti sliznic až kýchání a kašel nebo drobné krvácení z nosu.  Tyto příznaky jsou přechodné.  Rovněž byly hlášeny reakce přecitlivělosti včetně kožních vyrážek a otoků obličeje nebo jazyka. Při výskytu těchto nežádoucích účinků přerušte léčbu a ihned vyhledejte lékaře.  
Ojediněle se vyskytly příznaky perforace (protržení) nosní přepážky nebo zvýšení nitroočního tlaku.  Výskyt těchto nežádoucích účinků nebo případný výskyt jiných neobvyklých reakcí oznamte ošetřujícímu lékaři.  
Zcela ojediněle se může vyskytnout akutní reakce přecitlivělosti (anafylaktická reakce) nebo zúžení průdušek (bronchospasmus).  Při výskytu těchto nežádoucích účinků přerušte užívání přípravku (podávání přípravku dítěti) a okamžitě vyhledejte lékaře.

Interakce s jinými léčivy
Účinky přípravku Flixonase vodný nosní sprej a účinky jiných současně užívaných léčiv se mohou navzájem ovlivňovat.  Váš lékař by proto měl být informován o všech léčivech, které v současné době užíváte nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis i bez něj.  Než začnete současně s užíváním přípravku Flixonase vodný nosní sprej užívat nějaké volně prodejné léčivo, poraďte se se svým ošetřujícím lékařem.


 


Pokyny pro těhotné a kojící
Pro jeho použití v těhotenství nebo v období kojení musí být zvlášť závažné důvody.

Dávkování
Přesné dávkování vždy určí lékař.  
Pokud lékař nedoporučí jinak, dospělí a děti starší než 12 let používají 2 dávky do každé nosní dírky jednou denně, nejlépe ráno.  Maximální dávka by neměla přesáhnout 4 dávky do každé nosní dírky.  
U dětí ve věku 4-12 let se doporučuje podávat 1 dávku do každé nosní dírky jednou denně.

Způsob použití léku

1) Před použitím protřepejte nádobku a sejměte ochranný kryt.  
2) Uchopte nádobku tak, jak ukazuje obrázek.  Při prvním použití nebo po přestávce v používání delší než týden je nutné naplnit rozprašovací systém opakovaným stlačením rozprašovače, až se objeví jemná mlha.  
3) Před vlastní aplikací si pečlivě uvolněte nos.  Ucpěte si jednu nosní dírku, jak vidíte na obrázku, a do druhé vložte nosní rozprašovací nástavec (aplikátor).  Lehce předkloňte hlavu a uchopte nádobku mezi ukazovák, prostředník a palec.  
4) Vdechněte nosem a zároveň stlačte aplikátor.  Po dokončení aplikace vydechněte volně ústy.  Opakujte postup i při druhé dávce.  Stejným způsobem postupujte i u druhé nosní dírky.  
5) Po použití vyčistěte nosní aplikátor kapesníkem nebo jemným papírem a opět nasaďte na nádobku.  
6) Jednou týdně nebo i častěji propláchněte nosní aplikátor teplou vodou.  Po usušení nasaďte aplikátor opět na nádobku a uzavřete krytem.  Nikdy nepoužívejte při čištění špičaté nebo ostré předměty - poškodila by se funkce aplikátoru.

Uchovávání

Přípravek uchovávejte při teplotě do 30 st. C.

Varování
Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.  
Přípravek uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení

Lahvička s obsahem 120 dávek po 50 mikrogramech léčivé látky.

Zdroj informací
Glaxo Group Ltd., Greenford, Middlesex, Velká Británie.
 
Datum aktualizace
2003/09/24/V
  Napište první komentář

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template