Template
Template Template
Template Čtvrtek, 09 únor 2023 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Carbosorb při průjmovém onemocnění E-mail
Hodnocení čtenářů: / 10
SlabéVynikající 

Image        Léky - Carbosorb tablety

 

Carbosorb je určen pro léčbu dospělých, mladistvých a dětí starších 3 let.  Bez porady s lékařem mohou přípravek krátkodobě (nejdéle 2 dny) užívat dospělí včetně těhotných a kojících žen a mladiství u akutních průjmů způsobených dietní chybou, při výskytu méně závažných střevních infekcí způsobených viry a baktériemi, při dráždivém tračníku, po poradě s lékařem u akutních otrav toxickými látkami.  Dětem od 3 let může být přípravek podáván pouze na doporučení lékaře.  Také dospělí, kteří trpí vředovým zánětem tlustého střeva, zánětem sliznice žaludku a nadměrným rozkladem potravy ve střevě, nebo průjmy vyvolanými v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka), mohou přípravek používat pouze na doporučení lékaře.  Přípravek se používá také u diagnostického vyšetření žlučníku a žlučových cest.  Výrobce léku
Imuna Pharm, a.s., Jarková 17, 082 22 Šarišské Michaľany, SR.

Účinná léčivá látka
1 tableta obsahuje: Carbo activatus (adsorpční uhlí) 320 mg.

Pomocné látky
Saccharosum (sacharóza), Cellulosum microcristallinum (mikrokrystalická celulóza), Glycerolum 85% (glycerín), Gelatina (želatina), Talcum (mastek), Magnesii stearas (magnesium stearát), Carboxymethylamylum natricum (sodná sůl karboxymethylškrobu).

Indikační skupina
Střevní adsorbens.

Charakteristika léku
Adsorpční uhlí pohlcuje svůj povrch plyny a toxické látky ze zažívacího ústrojí.  V organismu se nevstřebává.  Po užití ústy chrání sliznice zažívacího ústrojí před dráždivými účinky složek potravy a před průjmy.

Použití léku
Carbosorb je určen pro léčbu dospělých, mladistvých a dětí starších 3 let.  Bez porady s lékařem mohou přípravek krátkodobě (nejdéle 2 dny) užívat dospělí včetně těhotných a kojících žen a mladiství u akutních průjmů způsobených dietní chybou, při výskytu méně závažných střevních infekcí způsobených viry a baktériemi, při dráždivém tračníku, po poradě s lékařem u akutních otrav toxickými látkami.  Dětem od 3 let může být přípravek podáván pouze na doporučení lékaře.  Také dospělí, kteří trpí vředovým zánětem tlustého střeva, zánětem sliznice žaludku a nadměrným rozkladem potravy ve střevě, nebo průjmy vyvolanými v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka), mohou přípravek používat pouze na doporučení lékaře.  Přípravek se používá také u diagnostického vyšetření žlučníku a žlučových cest.

Kontraindikace
Přípravek se nepodává dětem do 3 let.

Nežádoucí účinky léku
Vyšší dávky mohou způsobit zácpu nebo zvracení.  Při případném výskytu jakýchkoliv neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.

Interakce s jinými léčivy
Přípravek může snižovat vstřebávání a tím účinnost jiných léčiv podávaných ústy, proto musí být mezi užitím Carbosoru a jiných léků dodržen interval alespoň dvou hodin.  Při současném užívání jiných léků se poraďte s lékařem.  
Přípravek může snižovat i účinek antikoncepčních přípravků užívaných ústy a proto je třeba, aby se ženy v období užívání Carbosorbu pojistily i jinou formou antikoncepce.

Dávkování
Dospělí a mladiství: pokud lékař neurčí jinak, obyčejně se užívají 2-4 tablety 3-4krát denně.  U průjmu a podezření na otravu je možné zvýšit dávku na 10-12 tablet 3-4krát denně.  
Děti od 3 let: přesné dávkování a délku léčby určí vždy lékař.  Obvyklá dávka je 2-4 tablety 3-4krát denně, u průjmu obvykle 4-5 tablet 3-4krát denně.

Způsob použití léku
Tablety se spolknou celé a zapijí trochou vody, nebo se nechají rozpadnout v sklenici v malém množství vody, důkladně se rozmíchají a obsah sklenice se vypije.  Tablety je možné pro jejich velikost rozkousnout nebo rozdrtit a zapít vodou.  Dětem se tablety podávají vždy jako suspenze vzniklá rozdrcením nebo rozpadnutím tablet v malém množství vody a dávku dítě zapije sklenicí vody nebo hořkého čaje.

Upozornění
Jestliže se příznaky onemocnění nezlepší do 2 dnů, nebo se naopak zhoršují, případně se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.  Při užívání tablet se stolice zbarví černě.  Toto zbarvení zmizí, když se tablety přestanou užívat.

Uchovávání
Tablety se uchovávají při teplotě do 25 st. C, v suchu.

Varování
Přípravek nesmí být užíván po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.  
Přípravek musí být uchováván mimo dosah a dohled dětí.  Při náhodném požití nezjištěného množství tablet dítětem vyhledejte ihned lékaře.

Balení
20 tablet.

Zdroj informací
Imuna Pharm, a.s., Jarková 17, 082 22 Šarišské Michaľany, SR.
 
Datum aktualizace
2004/12/15/M

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template