Template
Template Template
Template Sobota, 05 prosinec 2020 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Bioparox sprej - lokální antibiotikum bez receptu E-mail
Hodnocení čtenářů: / 87
SlabéVynikající 

Image        Léky - Bioparox sprej

Bioparox se používá k místní léčbě zánětů a infekcí sliznice hltanu a dýchacích cest - rýma, zánět vedlejších nosních dutin, angína, zánět hltanu, zánět hrtanu, zánět průdušnice a průdušek.  Může být podáván i po odnětí mandlí.  Pouze u lehčích onemocnění sliznice dutiny ústní, hltanu, mandlí a horních cest dýchacích můžete Bioparox použít bez porady s lékařem.  Při známkách celkové infekce (horečka) se přípravek používá pouze na doporučení lékaře jako doplňková léčba při současné celkové léčbě antibiotiky.  U zánětu hrtanu, který se projevuje především chrapotem, sípáním a štěkavým kašlem lze Bioparox používat též jen na doporučení lékaře.  
Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství.  Dětem se přípravek podává od věku, kdy jsou schopny spolupracovat při podávání spreje (ne mladší než 30 měsíců). 

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předepis.

Výrobce léku
Les Laboratoires Servier Industrie, 905, Route de Saran, 45520 Gidy, Francie.  
Egis Pharmaceuticals Plc, Kereszturi ut 30-38, H-1106 Budapešť, Maďarsko.

Účinná léčivá látka
Fusafunginum (fusafungin) 0,500 g ve 100 ml roztoku.  1 odměřená dávka obsahuje 0,125 mg fusafunginu.Nádobka o objemu 10 ml obsahuje 400 odměřených dávek.

Pomocné látky

Sacharin, bezvodý ethanol, isopropylmyristát, aroma, hnací plyn (norfluran).

Indikační skupina
Antibiotikum s protizánětlivým účinkem.

Charakteristika léku
Fusafungin má antibiotické a zároveň protizánětlivé účinky.  Působí pouze místně a nezpůsobuje vznik rezistence (schopnost baktérií přežívat a množit se i při léčbě).  Snižuje zduření sliznice a zmírňuje bolest.  Přípravek má formu mikroskopického aerosolu, jeho částečky jsou velmi malé a pronikají do všech oblastí dýchacích cest.

Použití léku

Bioparox se používá k místní léčbě zánětů a infekcí sliznice hltanu a dýchacích cest - rýma, zánět vedlejších nosních dutin, angína, zánět hltanu, zánět hrtanu, zánět průdušnice a průdušek.  Může být podáván i po odnětí mandlí.  Pouze u lehčích onemocnění sliznice dutiny ústní, hltanu, mandlí a horních cest dýchacích můžete Bioparox použít bez porady s lékařem.  Při známkách celkové infekce (horečka) se přípravek používá pouze na doporučení lékaře jako doplňková léčba při současné celkové léčbě antibiotiky.  U zánětu hrtanu, který se projevuje především chrapotem, sípáním a štěkavým kašlem lze Bioparox používat též jen na doporučení lékaře.  
Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství.  Dětem se přípravek podává od věku, kdy jsou schopny spolupracovat při podávání spreje (ne mladší než 30 měsíců).  

Kontraindikace

Bioparox se nesmí používat v případě známé nebo předpokládané přecitlivělosti na léčivou látku nebo pomocné látky.Dále se Bioparox nesmí podávat dětem mladším 30 měsíců (nebezpečí křečovitého stažení hrtanu).Pokud máte jakékoli pochyby, obraťte se na Vašeho lékaře.

Nežádoucí účinky léku

Přípravek je obvykle dobře snášen.  Zřídka se může vyskytnout podráždění úst, hrtanu a záchvaty kýchání.  Nežádoucí účinky jsou zpravidla přechodné a nevyžadují přerušení léčby.  Především u nemocných se zvýšenou citlivostí se mohou ojediněle vyskytnout na kůži a sliznici podráždění, např. otok, vyrážka nebo křečovité stažení průdušek.  V případě křečovitého stažení průdušek je třeba přerušit používání přípravku (podávání přípravku dítěti) a vyhledat lékaře.  
Jestliže zaznamenáte jakýkoliv nežádoucí účinek, který není uveden v této příbalové informaci, oznamte to prosím svému lékaři nebo lékárníkovi.

Interakce s jinými léčivy

Interakce nejsou dosud známy.

Pokyny pro těhotné a kojící ženy

O případném užití Bioparoxu během těhotenství se poraďte s lékařem nebo lékárníkem.

Dávkování

Přípravek je určen pro podávání na sliznici dutiny ústní, hltanu a horních cest dýchacích a na nosní sliznici.  Dávkování je stejné u všech typů onemocnění.  
Dospělí: pokud lékař neurčí jinak, obvyklé dávkování je 2 vstřiky do každé nosní dírky a 4 vstřiky do úst 4krát denně.  
Děti nad 30 měsíců: obvyklé dávkování je 1-2 vstřiky do každé nosní dírky a 2-4 vstřiky do úst 4krát denně.  
K dosažení maximálního a dlouhodobého účinku je třeba dodržovat dávkování a dobu léčby 8-10 dní (léčba nemá být přerušena při prvních známkách zlepšení stavu nemocného, protože by to mohlo způsobit návrat onemocnění).  
Pokud byla vynechána jedna nebo několik dávek, doporučuje se vzápětí po tomto zjištění provést 2 vstřiky do každé nosní dírky a 4 vstřiky do úst a nadále pokračovat v běžném dávkování.

Způsob použití léku
Každé balení přípravku obsahuje nádobku Bioparoxu s nosním nástavcem žluté barvy připravenou k použití, ústní nástavec bílé barvy, průhledný nástavec pro nosní podání u dětí a umělohmotný obal, který umožňuje nosit Bioparox s sebou a zajišťuje hygienické balení.  Před prvním použitím 4krát stiskněte hlavní nástavec pro uvedení odměřeného ventilu do chodu.  Nádobku je nutno držet palcem a ukazovákem ve svislé poloze tak, aby byl nástavec nahoře.  
Inhalace nosem (použití žlutého nosního nástavce nebo průhledného nosního nástavce u dětí)  
Před použitím je doporučeno vyčistit si nosní dutinu.  Poté vložte žlutý nebo průhledný nosní nástavec do nosní dírky.  Stlačte silně a dlouze a současně hluboce vdechněte.  Ústa ponechejte při každém vstřiku uzavřená.  Vstříkněte 2krát do každé nosní dírky.  
Inhalace ústy (použití bílého ústního nástavce)  
Odstraňte nosní nástavec opatrným pootočením.  Nasaďte ústní nástavec na nádobku Bioparoxu.  Vložte ústní nástavec do úst a pevně jej sevřete rty (držte nádobku podle obrázku).  V případě infekce v hrdle stlačte nádobku zpříma a dlouze a současně vdechněte (proto, aby se pokryla oblast mandlí a hrtanu).  V případě infekce průdušnice a průdušek odkašlete, poté zhluboka vdechněte za současného vstřiku přípravku a zadržte několik sekund dech (proto, aby se přípravek dostal až do průdušek).  Vstřik opakujte 4krát.

Upozornění

Pokud se příznaky onemocnění do 3 dnů zlepší, léčbu nepřerušujte a přípravek používejte dále, celkem po dobu 8-10 dnů (nejdéle však 10 dnů).  
Jestliže se však do 3 dnů příznaky onemocnění nezlepší, nebo se naopak zhoršují, či se vyskytnou nežádoucí účinky nebo nějaké neobvyklé reakce, poraďte se o dalším užívání přípravku s lékařem.  
O vhodnosti současného používání Bioparoxu s jinými léky se poraďte s lékařem.   Při předpisu jiných léků s místním účinkem v dutině ústní, nosní, hltanu a v horních cestách dýchacích oznamte lékaři, že již užíváte Bioparox.  
Aby bylo zajištěno pravidelné dávkování během dne, má nemocný nosit nádobku s Bioparoxem u sebe.  
Doporučuje se každý den dezinfikovat oba nástavce. Při předávkování nebo náhodném požití přípravku dítětem mladším než 30 měsíců se poraďte s lékařem.

Uchovávání
Uchovávejte při teplotě do 50 st. C.  Nádobku nepropichujte a nevhazujte do ohně.

Varování

Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.  
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Balení

Tlaková hliníková nádobka se dvěma nosními nástavci (žlutý pro dospělé a průhledný pro děti) a jedním bílým ústním nástavcem s obsahem 10 ml. Jedna nádobka obsahuje 400 odměřených dávek.

Zdroj informací
Les Laboratoires Servier, 22, rue Garnier, 92200 Neuilly-sur-Seine, Francie.

  Komentáře (6)
1. Přidal ha ha a, 22-07-2015 22:48
:upset :sigh :upset 8) :upset
2. Přidal Honza, 22-07-2015 22:50
Chci se zeptat,jestli se přípravek může brát i když nemocný nejsem,neco jako preventivní opatření, díky za odpoved. :)
3. Bioparox
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 22-08-2015 18:19
V akých časových intervaloch uživať  
bioparox. prosím o rozpis hodín. 
Ďakujem
4. dezinfikovanie nadstavcov
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 16-02-2016 11:49
Dneska som si kupuila Bioparox,a nikde som sa nedocitala,akym sposobom,a cim mam dezinfikovat nadstavce.Za odpoved,vam vopred dakujem Vernarska.
5. Přidal Kuba, 08-06-2016 10:25
Na zánět hltanu mi doktorka nepředepsala antibiotika, ale doporučila mi nějaký Bactoral. Docela jsem se tomu divil. Ale říkal jsem si, že ví, co dělá. Zřejmě věděla. Bactoral zabral velice dobře.
6. Zánět hrtanu
Přidal Tomek, 04-10-2016 08:48
Zkusil jsem ten Bactoral a musím uznat, že dobře zabírá. Za pár dní užívání jsem měl klid.

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template