Template
Template Template
Template Čtvrtek, 07 prosinec 2023 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Antibiotika Augmentin 1g tablety E-mail
Hodnocení čtenářů: / 138
SlabéVynikající 

Image         Léky - Augmentin 1g tablety

Augmentin 1 g se užívá k léčení bakteriálních infekcí vyžadujících antibiotickou léčbu. Jde zejména o infekce v oblasti krční, nosní, ušní, dolních dýchacích cest a plic, dále infekce kůže a měkkých tkání, infekce močového a pohlavního ústrojí, pooperační infekce aj.
Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 12 let věku (s tělesnou hmotností nad 40 kg).

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

  

Výrobce léku
SmithKline Beecham Pharmaceuticals, Worthing, Velká Británie.

Účinná léčivá látka
Amoxicillinum trihydricum 1004,55 mg (což odpovídá amoxicillinum 875 mg) a kalii clavulanas 149 mg (což odpovídá acidum clavulanicum 125 mg) v jedné tabletě.

Pomocné látky
Magnesium-stearát, sodná sůl karboxymethylškrobu, koloidní bezvodý oxid křemičitý, mikrokrystalická celulosa, oxid titaničitý, hypromelosa 2506/5, hypromelosa 2506/15, makrogol 4000 a 6000.

Indikační skupina
Antibiotikum, amoxicilin potencovaný klavulanátem.

Charakteristika léku
Augmentin 1 g obsahuje amoxicilin, širokospektré baktericidní antibiotikum penicilinového typu, kombinovaný s draselnou solí klavulanové kyseliny. Klavulanová kyselina chrání amoxicilin před rozkladem enzymy, které produkují některé bakterie na svoji ochranu. Spektrum Augmentinu 1 g je tak rozšířeno o bakterie, na které, díky produkci těchto enzymů, již nechráněný amoxicilin neúčinkuje.

Použití léku
Augmentin 1 g se užívá k léčení bakteriálních infekcí vyžadujících antibiotickou léčbu. Jde zejména o infekce v oblasti krční, nosní, ušní, dolních dýchacích cest a plic, dále infekce kůže a měkkých tkání, infekce močového a pohlavního ústrojí, pooperační infekce aj.
Přípravek mohou užívat dospělí, mladiství a děti od 12 let věku (s tělesnou hmotností nad 40 kg).

Kontraindikace
Augmentin 1 g nesmějí užívat nemocní se známou přecitlivělostí na léčivé látky (obecně na antibiotika penicilinového nebo cefalosporinového typu) nebo na kteroukoliv pomocnou látku, projevující se například kopřivkou nebo jinou kožní vyrážkou, nečekanou horečkou, otokem rtu, jazyka nebo jiné části těla, výdechovou dušností nebo šokem.
Augmentin 1 g nesmějí užívat rovněž nemocní s infekční mononukleózou, nemocní s poruchami jater a dále nemocní, u nichž užití Augmentinu 1 g nebo jiného penicilinového antibiotika v minulosti vyvolalo jaterní poruchy či žloutenku.
Augmentin 1 g se neužívá při omezené funkci ledvin.
Nemocní, kteří trpí alergickými reakcemi, astmatem, sennou rýmou nebo kopřivkou mohou přípravek užívat jen pokud je to naprosto nezbytné.
Pro užívání léku v těhotenství nebo během kojení musí být vážné důvody.
Pokud se stavy uvedené v tomto odstavci u Vás vyskytnou teprve během užívání přípravku, informujte o tom svého ošetřujícího lékaře.

Nežádoucí účinky léku
Podobně jako u amoxicilinu se během léčby Augmentinem 1 g mohou zřídka objevit alergické reakce, především kopřivka a vyrážky, dále potíže v oblasti zažívacího ústrojí, jako je nevolnost, zvracení a průjem (výskyt zažívacích potíží lze snížit užíváním Augmentinu 1 g na začátku jídla). Může se objevit i kandidóza (kvasinkové onemocnění), a to nejčastěji na sliznici pohlavních orgánů nebo v ústech. Při případném výskytu těchto nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poraďte s lékařem.
U starších osob se ojediněle může vyskytnout žloutenka. Velmi vzácně, zvláště u nemocných se známou přecitlivělostí na peniciliny, může dojít k anafylaktickému šoku, který se zpravidla projevuje současným výskytem následujících příznaků: náhlou nevolností, tlakem v nadbřišku, pocením, bledostí, dušností vedoucí až k zástavě dýchání, snížením krevního tlaku, zrychlením tepu, závratí a mdlobou. Při případném výskytu žloutenky nebo při příznacích anafylaktického šoku ihned vyhledejte lékařskou pomoc!

Interakce s jinými léčivy
Účinky přípravku Augmentin 1 g a jiných současně užívaných léčiv se mohou vzájemně ovlivňovat. Může dojít k prodloužení doby krvácení při současném užívání léků proti srážení krve nebo ke snížení účinku antikoncepčních přípravků. Současné užití probenecidu může vést ke zvýšení hladiny amoxicilinu v krvi, současné užívání allopurinolu může zvýšit pravděpodobnost výskytu alergické reakce. Váš lékař má být proto informován o všech lécích, které v současné době užíváte, nebo které začnete užívat, a to na lékařský předpis nebo bez něj. Jestliže Vám další lékař bude předepisovat v průběhu léčení jiný lék, informujte ho, že již užíváte Augmentin 1 g.


 


Dávkování a způsob použití léku
Dávkování určuje lékař. Obvyklé dávkování pro dospělé a děti starší 12 let (40 kg) při středně závažných a těžkých infekcích je jedna tableta Augmentinu 1 g dvakrát denně vždy po dvanácti hodinách.
Doba léčby Augmentinem trvá obvykle 7 až 10 dnů, nemá přesáhnout 14 dnů.
Augmentin 1 g se neužívá při omezené funkci ledvin.
Augmentin 1 g je nejvhodnější užít na začátku jídla, tablety dostatečně zapijte šálkem čaje nebo vody. Nezapíjejte tablety kyselými nápoji.

Upozornění
Před začátkem léčby Augmentinem je nutné zjistit, jestli se v minulosti při užívání penicilinových nebo cefalosporinových antibiotik, případně jiných látek vyvolávajících alergické reakce, nevyskytly známky přecitlivělosti.
Dávkování předepsané lékařem je třeba přesně dodržovat i v noci. Je nutno využívat celé množství léku předepsané lékařem.
Při náhodném vynechání dávky je třeba užít lék ihned, jakmile si vzpomenete, a dále pokračovat podle původního časového plánu léčby.
Během léčby přípravkem Augmentin 1 g nepijte alkoholické nápoje.
Jedna tableta Augmentinu 1 g obsahuje 25 mg (tj. 0,64 mmol) draslíku.
Při užití nadměrné dávky nebo náhodném požití tablet dítětem vyhledejte lékaře.

Varování
Přípravek nesmí být používán po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
Uchovávejte mimo dosah a dohled dětí.

Uchovávání

Uchovávejte při teplotě do 25 °C v původním vnitřním obalu. aby byl přípravek chráněn před vlhkostí.

Balení
14 potahovaných tablet.

Datum poslední revize: 22.10.2008.

Datum zpracování
22.10.2008 (č.j. 4663/2006)
2006/04/12/M
2008/10/22/X

Zdroj informací
SmithKline Beecham Pharmaceuticals, Brentford, Middlesex, Velká Británie.

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template