Template
Template Template
Template Pondělí, 26 září 2022 Template

Hledej...

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Acylcoffin tablety E-mail
Hodnocení čtenářů: / 3
SlabéVynikající 
Leky

Přípravek se užívá při bolestech hlavy, pohybového ústrojí, zubů, nervů a při bolestech spojených s náhlými respiračními onemocněními chřipkového charakteru. 
Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství starší 15 let.
Přípravek je volně prodejný.
 


Výrobce léku
Zentiva, a.s., Hlohovec, SR.

Účinná léčivá látka
Acidum acetylsalicylicum 450 mg, Coffeinum anhydricum 50 mg v 1 tabletě.

Pomocné látky
ramborový škrob, mastek.

Indikační skupina
nalgetikum, antipyretikum.

Charakteristika léku
Vícesložkový přípravek účinně tlumící bolesti, ve kterém účinek kyseliny acetylsalicylové zesiluje kofein.  Předpokládá se, že kofein mírní bolesti hlavy hlavně tam, kde se při jejich vzniku uplatní cévní mechanismy
.
Použití léku
Přípravek se užívá při bolestech hlavy, pohybového ústrojí, zubů, nervů a při bolestech spojených s náhlými respiračními onemocněními chřipkového charakteru. 
Přípravek mohou užívat dospělí a mladiství starší 15 let.

Kontraindikace
Přípravek se nesmí užívat při známé přecitlivělosti na některou z jejich složek, při chorobné krvácivosti, při chirurgických zákrocích spojených s větším krvácením, při vředové chorobě, dně, bronchiálním astmatu, nosních polypech, u dětí do 15 let a v posledních třech měsících těhotenství. 
U dětí do 15 let s virovým onemocněním existuje možnost vzniku Reyova syndromu (těžké neuropsychické poruchy, rozvrat vnitřního prostředí, vysoké teploty, poruchy funkce jater).
 
Nežádoucí účinky léku

Přípravek je obvykle dobře snášen, ale mohou se objevit poruchy zažívacího traktu (žaludeční nevolnost, zvracení, krvácení).  Při dlouhodobém užívání se může vyskytnout zvýšená krvácivost (krvácení z nosu, dásní, podkožní krvácení, v těžkých případech až krvácení z trávicího a močového ústrojí), poškození funkce jater a ledvin.  U přecitlivělých osob může vyvolávat různé alergické projevy (astmatický záchvat, kožní vyrážky).  V případě výskytu nežádoucích účinků nebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poračte s lékařem.

Interakce s jinými léčivy
Účinky přípravku Acylcoffin a jiných současně užívaných léků se mohou vzájemně ovlivňovat, proto pokud užíváte jiná léčiva na lékařský předpis nebo volně prodejná, poračte se o vhodnosti užívání přípravku se svým lékařem. 
Kyselina acetylsalicylová zesiluje účinek látek snižujících srážlivost krve, zvyšuje riziko krvácení z trávicího ústrojí při současné hormonální léčbě, zvyšuje účinek a nežádoucí účinky léků používaných pro léčbu revmatických onemocnění.  Dále zesiluje účinek léků používaných k léčbě cukrovky a nežádoucí účinky metotrexátu.  Kyselina acetylsalicylová snižuje účinek léků působících na močové ústrojí (diuretik).

Pokyny pro těhotné a kojící ženy
V prvním a druhém trimestru gravidity a v období kojení se může přípravek užívat pouze na doporučení lékaře.
 
Dávkování

Nedoporučí-li lékař jinak, obvyklé dávkování u dospělých jsou 1-2 tablety každých 4-8 hodin.  Maximální denní dávka 8 tablet se nesmí překročit.  Minimální odstup mezi jednotlivými dávkami je 4 hodiny. 
Délka léčby je individuální a závisí od základního onemocnění.  Bez lékařského doporučení užívejte přípravek nejdéle 7 dní.

Způsob použití léku
Přípravek užijte při jídle anebo po něm, doporučuje se nechat tabletu rozpadnout v malém množství vody; zapít tekutinou, nejlépe zásaditou minerálkou.  Užívání léku při jídle nebo po něm snižuje výskyt žaludečních potíží.
 
Předávkování
Předávkování se projevuje poruchami dýchání, hučením v uších, poruchou vodní a elektrolytové rovnováhy a poruchami vědomí.  Při objevení se těchto příznaků rychle vyhledejte lékaře.

Upozornění
O vhodnosti současného užívání Acylcoffinu s jinými léky se poračte s lékařem.  Bez lékařského doporučení užívejte přípravek nejdéle 7 dní. 
Neustoupí-li bolesti do 7 dnů nebo do 3 dnů teploty neklesnou, případně se během léčby příznaky zhorší, vyhledejte lékaře.
 
Uchovávání léku

V suchu při teplotě 15-25 st. C, chránit před světlem.

Varování
Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu. 
Přípravek musí být ukládán mimo dosah dětí.

Balení
10 tablet, skupinové balení 10 blistrů á 10 tablet.

Datum aktualizace

2004/03/31/M
 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template