Výrobce léku Herbacos-Bofarma s.r.o., Pardubice, ČR.
Účinná léčivá látka Acidum acetylsalicylicum 250 mg, Paracetamolum 200 mg, Coffeinum 50 mg v 1 tabletě.
Pomocné látky Glycin, kukuřičný škrob, mastek, hyprolóza.
Indikační skupina nalgetikum.
Charakteristika léku Bolest tlumící účinek kyseliny acetylsalicylové je zvýrazňován kofeinem a paracetamolem.
Použití léku Acifein se užívá při mírných a středně silných bolestech, např. bolestech hlavy, kloubů a svalů (zejména při revmatických bolestech), při bolestech páteře a zad, menstruačních bolestech, bolestech zubů, nervů a při nemocech dýchacích cest chřipkového charakteru.
řípravek je určen pro dospělé a děti nad 15 let.
Kontraindikace Přípravek se nesmí užívat při poruchách srážlivosti krve a krvácivých stavech, chirurgických výkonech spojených s větším krvácením, vředové nemoci žaludku a dvanácterníku, dně, bronchiálním astmatu, při onemocněních ledvin a jater a při známé přecitlivělosti na některou složku přípravku.
Přípravek nesmí užívat děti do 15 let věku.
Nežádoucí účinky léku Acifein je obvykle dobře snášen, ale může se vyskytnout tlak v nadbřišku, pálení žáhy, nevolnost, zvracení, reakce z přecitlivělosti (svědění, zčervenání kůže, vyrážky), zvýšená krvácivost.
Při případném výskytu nežádoucích účinků anebo jiných neobvyklých reakcí se o dalším užívání přípravku poračte s lékařem.
Interakce s jinými léčivy Účinky přípravku Acifein a účinky jiných současně užívaných léků se mohou navzájem ovlivňovat. Acifein může zvyšovat účinek léků používaných při léčbě cukrovky, léků snižujících srážlivost krve a sulfonamidů. Při současném užívání s kortikoidy a pyrazolony se zvyšuje riziko tvorby žaludečních vředů.
oučasné podávání jiných léčiv ze skupiny nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léčiv) zvyšuje riziko negativního vlivu na sliznici zažívacího systému. Rovněž při současném podání s kortikoidy se zvyšuje riziko krvácení do zažívacího systému.
ombinace nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léčiv) může být u pacientů současně užívajících močopudná léčiva příčinou akutního selhání ledvin.
ombinace přípravku se sulfonamidy může vést ke zvýšení jejich účinku.
Alkohol zvyšuje účinky přípravku.
Pokyny pro těhotné a kojící ženy O vhodnosti užívání přípravku v období kojení a během těhotenství se poračte s lékařem.
Dávkování Dávkování je vždy individuální. Pokud lékař nedoporučí jinak, užívají se obvykle při bolesti 1-2 tablety, podle potřeby několikrát denně (každých 4-6 hodin), obvykle do dávky 3-6 tablet denně. Bez porady s lékařem nepřekračujte maximální denní dávku 6 tablet.
Způsob použití léku Přípravek užít při jídle anebo po něm, vhodné je nechat rozpadnout tabletu v malém množství tekutiny; zapít čajem, vodou. Při vyšším dávkování je vhodné zapíjet tabletu alkalickou minerálkou. Během užívání se nesmí pít alkoholické nápoje.
Upozornění Podání přípravků obsahujících kyselinu acetylsalicylovou anebo její deriváty dětem do 15 let není vhodné vzhledem k možnosti rozvoje velmi vážného stavu, život ohrožujícího Reyova syndromu. Toto riziko je větší u dětí s neštovicemi a chřipkovým onemocněním.
Přípravek obsahuje paracetamol. Užívání vyšších než doporučených dávek může vést k riziku závažného poškození jater. Neužívejte tento přípravek bez doporučení lékaře, pokud máte problémy s požíváním alkoholu a/nebo trpíte jaterním onemocněním a/nebo užíváte jakákoliv jiná léčiva obsahující paracetamol.
O vhodnosti současného užívání Acifeinu s jinými léky se poračte s lékařem.
Bez porady s lékařem neužívejte Acifein déle než 10 dní. Neustoupí-li bolest do 5 dnů, případně se zhorší, anebo se vyskytnou nežádoucí účinky anebo jiné neobvyklé reakce, poračte se s lékařem o dalším užívání přípravku.
Uchovávání léku Uchovávejte při teplotě 15-25 st. C, v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem a vzdušnou vlhkostí.
Varování Přípravek se nesmí používat po uplynutí doby použitelnosti vyznačené na obalu.
chovávejte mimo dosah a dohled dětí.
Balení 10 tablet.
Datum aktualizace 2005/09/07/M