Template
Template Template
Template Tuesday, 26 July 2016 Template

Hledej...

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Léčiva - léky a jejich účinné látky

Jak fungují léčiva
 


Image        Léky - Twinrix Paediatric injekce pro děti

 

TWINRIX PAEDIATRIC je vakcína určená dětem a mladistvým od 1 roku do 15 let k ochraně před dvěma onemocněními: hepatitidou A a hepatitidou B.  Působením vakcíny si tělo vytváří vlastní ochranu (protilátky), které chrání před těmito nemocemi.  
Hepatitida A: Hepatitida A je infekční onemocnění postihující játra.  Je způsobeno virem hepatitidy A.  Virus hepatitidy A může být přenesen z jedné osoby na druhou jídlem a pitím, nebo při plavání ve vodě znečištěné kanalizačním odpadem.  Příznaky hepatitidy A začínají 3-6 týdnů po kontaktu s virem, a to nauzeou (pocitem na zvracení), horečkou a bolestmi.  Po několika dnech může dojít k zežloutnutí kůže a očního bělma (ke vzniku žloutenky).  Onemocnění může probíhat s různou závažností a také příznaky mohou být různé.  U malých dětí často ani nemusí dojít ke vzniku žloutenky.  Většina osob se úplně uzdraví, ale velmi často probíhá onemocnění natolik závažně, že si vyžádá přibližně měsíční pracovní neschopnost.  
Hepatitida B: Hepatitida B je způsobena virem hepatitidy B.  Při tomto onemocnění jsou játra zvětšená, postižená zánětem.  Virus hepatitidy B se vyskytuje v tělesných tekutinách jako je krev, sperma, poševní sekret a sliny (hleny) infikovaných jedinců.  
Očkování je nejlepším způsobem ochrany proti těmto nemocem.  Žádná ze součástí vakcíny nemůže vyvolat infekci. 

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

Napište první komentář

Celý článek...
 

Image       Léky - Jeanine tablety

 

Jeanine se používá k zabránění otěhotnění a k léčbě mírných až středně závažných projevů akné u žen, které si současně přejí zabránit otěhotnění.  
Orální antikoncepční pilulky jsou velmi účinnou metodou plánování rodičovství.  Pokud se užívají pravidelně (bez vynechání tablet), možnost otěhotnění je velmi nízká.  
Při léčbě akné u žen, které si současně přejí zabránit otěhotnění je třeba pro dosažení optimálního účinku užívat přípravek alespoň šest měsíců, vhodné je však dlouhodobé užívání po konsultaci s lékařem.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

Napište první komentář

Celý článek...
 

Image        Léky - Warfarin tablety

 

Tablety Warfarin Orion se používají k prevenci a léčbě tromboembolismu a komplikací s ním spojených. Tablety Warfarin Orion snižují náchylnost krve k tvorbě sraženin.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

Komentáře (4)

Celý článek...
 

Image        Léky - Carbosorb tablety

 

Carbosorb je určen pro léčbu dospělých, mladistvých a dětí starších 3 let.  Bez porady s lékařem mohou přípravek krátkodobě (nejdéle 2 dny) užívat dospělí včetně těhotných a kojících žen a mladiství u akutních průjmů způsobených dietní chybou, při výskytu méně závažných střevních infekcí způsobených viry a baktériemi, při dráždivém tračníku, po poradě s lékařem u akutních otrav toxickými látkami.  Dětem od 3 let může být přípravek podáván pouze na doporučení lékaře.  Také dospělí, kteří trpí vředovým zánětem tlustého střeva, zánětem sliznice žaludku a nadměrným rozkladem potravy ve střevě, nebo průjmy vyvolanými v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka), mohou přípravek používat pouze na doporučení lékaře.  Přípravek se používá také u diagnostického vyšetření žlučníku a žlučových cest.  

Napište první komentář

Celý článek...
 

Image        Léky - Smecta sáčky

 

Smecta je přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství.  Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení. 
Současně je Smecta schopna vázat toxické látky produkované infekčním původcem průjmu. Smecta nebarví stolici, není RTG-kontrastní, nezrychluje ani nezpomaluje průchod trávicím traktem.  Nevstřebává se. Vylučuje se stolicí.

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis.

 

Komentáře (2)

Celý článek...
 

Image        Léky - Ercefuryl tablety

 

Přípravek se užívá k léčbě akutních průjmových onemocnění, obvykle bakteriálního původu.  Je vhodný zejména u cestovního průjmu.  Přípravek je určen pro dospělé a děti od 6 let.
Přípravek působí proti většině choroboplodných mikroorganismů, které vyvolávají střevní onemocnění.  Nevzniká rezistence (odolnost) na účinnou látku Ercefurylu.  Přípravek může být používán opakovaně.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.
 

Komentáře (2)

Celý článek...
 

Image        Léky - Lindynette tablety

 

Lindynette 20 je kombinované perorální kontraceptivum.  Obsahuje dva typy hormonů: estrogen - ethinylestradiol a progestogen - gestoden.  Tyto hormony blokují uvolnění vajíčka z vaječníků každý měsíc, zahušťují hlen v děložním hrdle a tím ztěžují spermiím možnost spojit se s vajíčkem a ovlivňují děložní výstelku, takže je uhnízdění oplodněného vajíčka obtížnější.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.
 

Komentáře (1)

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 43 - 49 z 95
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Wobenzym dražé na imunitu a proti zánětu
S GelActivem mam take skvele zkusenosti, velmi doporucuji.
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Našel jsem si, ze na tyhle stavy jsou vhodne homeopatika jménem Luesium. Jak často a kolik užívat ? Předem děku...
další ...

FSME-IMMUN 0,25 ml JUNIOR
Apiercpation for this information is over 9000-thank you! http://bjlywkms.com [url=http://juzcvkiekul.com]juzcvkiekul[/u...
další ...

Antitusika jsou to látky, které tlumí kašlací...
It's a real plruease to find someone who can think like that
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
What a joy to find soemone else who thinks this way. http://hlwsylg.com [url=http://oygfbwwfolh.com]oygfbwwfolh[/url] [l...
další ...

Inzerce zdarma

Template Template