Template
Template Template
Template Středa, 07 červen 2023 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Léky a léčiva
 
leky a lecivaImage        Léky - Twinrix Paediatric injekce pro děti

 

TWINRIX PAEDIATRIC je vakcína určená dětem a mladistvým od 1 roku do 15 let k ochraně před dvěma onemocněními: hepatitidou A a hepatitidou B.  Působením vakcíny si tělo vytváří vlastní ochranu (protilátky), které chrání před těmito nemocemi.  
Hepatitida A: Hepatitida A je infekční onemocnění postihující játra.  Je způsobeno virem hepatitidy A.  Virus hepatitidy A může být přenesen z jedné osoby na druhou jídlem a pitím, nebo při plavání ve vodě znečištěné kanalizačním odpadem.  Příznaky hepatitidy A začínají 3-6 týdnů po kontaktu s virem, a to nauzeou (pocitem na zvracení), horečkou a bolestmi.  Po několika dnech může dojít k zežloutnutí kůže a očního bělma (ke vzniku žloutenky).  Onemocnění může probíhat s různou závažností a také příznaky mohou být různé.  U malých dětí často ani nemusí dojít ke vzniku žloutenky.  Většina osob se úplně uzdraví, ale velmi často probíhá onemocnění natolik závažně, že si vyžádá přibližně měsíční pracovní neschopnost.  
Hepatitida B: Hepatitida B je způsobena virem hepatitidy B.  Při tomto onemocnění jsou játra zvětšená, postižená zánětem.  Virus hepatitidy B se vyskytuje v tělesných tekutinách jako je krev, sperma, poševní sekret a sliny (hleny) infikovaných jedinců.  
Očkování je nejlepším způsobem ochrany proti těmto nemocem.  Žádná ze součástí vakcíny nemůže vyvolat infekci. 

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

Celý článek...
 

Image       Léky - Jeanine tablety

 

Jeanine se používá k zabránění otěhotnění a k léčbě mírných až středně závažných projevů akné u žen, které si současně přejí zabránit otěhotnění.  
Orální antikoncepční pilulky jsou velmi účinnou metodou plánování rodičovství.  Pokud se užívají pravidelně (bez vynechání tablet), možnost otěhotnění je velmi nízká.  
Při léčbě akné u žen, které si současně přejí zabránit otěhotnění je třeba pro dosažení optimálního účinku užívat přípravek alespoň šest měsíců, vhodné je však dlouhodobé užívání po konsultaci s lékařem.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

Celý článek...
 

Image        Léky - Warfarin tablety

 

Tablety Warfarin Orion se používají k prevenci a léčbě tromboembolismu a komplikací s ním spojených. Tablety Warfarin Orion snižují náchylnost krve k tvorbě sraženin.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

Celý článek...
 

Image        Léky - Carbosorb tablety

 

Carbosorb je určen pro léčbu dospělých, mladistvých a dětí starších 3 let.  Bez porady s lékařem mohou přípravek krátkodobě (nejdéle 2 dny) užívat dospělí včetně těhotných a kojících žen a mladiství u akutních průjmů způsobených dietní chybou, při výskytu méně závažných střevních infekcí způsobených viry a baktériemi, při dráždivém tračníku, po poradě s lékařem u akutních otrav toxickými látkami.  Dětem od 3 let může být přípravek podáván pouze na doporučení lékaře.  Také dospělí, kteří trpí vředovým zánětem tlustého střeva, zánětem sliznice žaludku a nadměrným rozkladem potravy ve střevě, nebo průjmy vyvolanými v průběhu jiných základních onemocnění (cukrovka), mohou přípravek používat pouze na doporučení lékaře.  Přípravek se používá také u diagnostického vyšetření žlučníku a žlučových cest.  

Celý článek...
 

Image        Léky - Smecta sáčky

 

Smecta je přírodní čištěný jíl s vysokou vazebnou kapacitou, jenž je schopen se vázat s hlenem sliznice zažívacího traktu a zvyšuje tak jeho kvalitu a množství.  Touto cestou chrání sliznici proti infekci a škodlivým látkám a umožňuje rychlejší uzdravení. 
Současně je Smecta schopna vázat toxické látky produkované infekčním původcem průjmu. Smecta nebarví stolici, není RTG-kontrastní, nezrychluje ani nezpomaluje průchod trávicím traktem.  Nevstřebává se. Vylučuje se stolicí.

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis.

 

Celý článek...
 

Image        Léky - Ercefuryl tablety

 

Přípravek se užívá k léčbě akutních průjmových onemocnění, obvykle bakteriálního původu.  Je vhodný zejména u cestovního průjmu.  Přípravek je určen pro dospělé a děti od 6 let.
Přípravek působí proti většině choroboplodných mikroorganismů, které vyvolávají střevní onemocnění.  Nevzniká rezistence (odolnost) na účinnou látku Ercefurylu.  Přípravek může být používán opakovaně.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.
 

Celý článek...
 

Image        Léky - Lindynette tablety

 

Lindynette 20 je kombinované perorální kontraceptivum.  Obsahuje dva typy hormonů: estrogen - ethinylestradiol a progestogen - gestoden.  Tyto hormony blokují uvolnění vajíčka z vaječníků každý měsíc, zahušťují hlen v děložním hrdle a tím ztěžují spermiím možnost spojit se s vajíčkem a ovlivňují děložní výstelku, takže je uhnízdění oplodněného vajíčka obtížnější.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.
 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 43 - 49 z 95
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template