Template
Template Template
Template Úterý, 26 září 2023 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Léky a léčiva
 
leky a lecivaImage        Léky - Priorix injekce

Priorix je kombinovaná lyofilizovaná vakcína složená z atenuovaného viru spalniček kmene Schwarz, z atenuovaného viru příušnic RIT 4385 odvozeného z kmene Jeryl Lynn a z atenuovaného viru zarděnek kmene Wistar RA 27/3.  Viry spalniček a příušnic se získávají reprodukcí v kulturách buněk kuřecích embryí, virus zarděnek v kulturách lidských diploidních buněk. 

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

Celý článek...
 

Image        Léky - Ibuprofen 400 tablety

Přípravek Ibuprofen 400 Léčiva se používá při mírné až střední bolesti, např. při bolesti hlavy, zubů, zad, při bolestivé menstruaci, bolesti po operaci, při bolesti svalů a kloubů provázející chřipková onemocnění, při poranění měkkých tkání jako je pohmoždění a podvrtnutí, dále při horečnatých stavech při chřipkových onemocněních a jako doplňková léčba horečnatých stavů při jiných onemocněních.  V případě zánětlivých a degenerativních onemocnění kloubů (artritidě) a páteře nebo měkkých tkání pohybového ústrojí provázených bolestivostí, zarudnutím, otokem a kloubní ztuhlostí se přípravek používá pouze na doporučení lékaře.  
Přípravek je vzhledem k množství léčivé látky v jedné tabletě určen pro dospělé a děti starší než 12 let. 

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis.

Celý článek...
 

Image         Léky - Tardyferon tablety

Železo je nezbytnou součástí krevního barviva, hemoglobinu.  Železo v hemoglobinu slouží jako přenašeč kyslíku.  Železo je také součástí řady enzymů - látek, které zasahují do látkové výměny.  Jeho nedostatek v organismu se nejnápadněji projevuje chudokrevností z nedostatku železa, únavností, slabostí, malátností apod.  
Ferrum sulfuricum (síran železa) je výborně rozpustná forma železa, která se velmi dobře vstřebává.  Mukoproteóza chrání sliznici trávicího ústrojí před podrážděním železem.  Kyselina askorbová pak chrání železo před okysličením a udržuje jej ve dvojmocné formě, která se nejlépe vstřebává.

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis. 

Celý článek...
 

Image        Léky - Bepanthen krém

Bepanthen krém lze použít při každém podráždění kůže, projevujícím se jejím zarudnutím, zduřením, svěděním nebo pálením, ke kterému může dojít po nadměrném slunění (i po užití umělých světelných zdrojů, např. solárií).  Dále k ošetření menších popálenin, otlaků, podrážděné pokožky po nesprávném použití kosmetických přípravků, vlivem drsného počasí nebo jinak podrážděné, ale neporušené kůže.  Přípravek je vhodný i k denní péči o suché, rozpraskané nebo drsné ruce.  K ošetření větších ploch je vhodnější lotion.  K ošetření drobných poranění, odřenin nebo škrábanců je vhodnější použít Plus krém, který obsahuje navíc dezinfekční prostředek a snižuje nebezpečí infekce rány.  
Přípravek lze používat i v těhotenství a během kojení k denní péči o pokožku kojence a k ošetření bradavek kojících žen.  Pouze na doporučení lékaře se krém používá k ošetření děložního čípku.

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis.

Celý článek...
 

Image        Léky - Havrix 1440 injekce

Aktivní imunizace osob starších 16 let proti infekci způsobené virem hepatitidy A.  Vakcína je určena zvláště osobám, které jsou vystaveny zvýšenému riziku nákazy nebo přenosu viru.  Nutnost imunizace by se měla zvážit u následujících rizikových skupin:  
- Cestovatelé, kteří cestují do oblastí se středním a vysokým výskytem hepatitidy A, jako je např. Afrika, Asie, oblast Středozemního moře, Střední východ, Střední a Jižní Amerika.  
- Personál ozbrojených sil a diplomatických sborů, hemofilici, narkomani užívající intravenózní drogy, homosexuálové, zdravotnický personál pracující s virem hepatitidy A a pracovníci přicházející do styku s odpadními vodami.  
- Pacienti s chronickým onemocněním jater (jako je např. alkoholická cirhóza, chronická hepatitida B, chronická hepatitida C, autoimunní hepatitida či primární biliární cirhóza).  
- Osoby, které jsou anebo byly v blízkém kontaktu s nemocnými.  Protože viry vylučované infikovanými osobami se mohou objevit až po delší době, měla by se u těchto osob zvážit nutnost aktivní imunizace.  
- Personál i chovanci zařízení pro mentálně postižené a personál i chovanci ostatních institucí, kde je osobní hygiena na slabé úrovni.  
- Osoby zaměstnané v mateřských školkách, v jeslích a v ostatních zařízeních, které pracují s dětmi, jež nemají dostatečné hygienické návyky.  
- Lidé pracující v potravinářském průmyslu.  

Přípravek není volně prodejný, je vázán na lékařský předpis.

 

Celý článek...
 

Image        Léky - Hypotears plus oční kapky

Hypotears Plus se užívá při nedostatečné tvorbě slz, při všech stavech, které vyžadují vytvoření ochranného vlhkého povlaku na rohovce, ke zlepšení klouzavosti tvrdých kontaktních čoček a při tzv. syndromu suchého oka, jehož příčinou je porucha normální tvorby a toku slzného filmu oka, který je provázen pocity pálení, svědění, řezání, pocity cizího tělíska v oku, světloplachostí, vysychání očí především po probuzení a nebo při snížené frekvenci mrkání (např. při sledování televize nebo práce na počítači).  Suché oko také může být příčinou nadměrného slzení.  Dalším důvodem tohoto onemocnění je také vnější prostředí jako je vítr, smog, kouř, klimatizace. 
Děti všech věkových skupin a mladiství mohou přípravek užívat po předchozí poradě s lékařem.  Na doporučení lékaře se přípravek užívá i při suchém zánětu spojivky a rohovky. 
Pokud si nejste jisti, co způsobuje Vaše potíže nebo pokud potíže neustoupí do 2 týdnů, poraďte se s lékařem. 

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis.

Celý článek...
 

Image        Léky - Paralen 500 tablety

Paralen 500 tablety užívají dospělí, mladiství a děti od 6 let věku při bolestech různého původu např. při bolestech hlavy, zubů, pohybového ústrojí, dále při chřipkových onemocněních, ke snížení zvýšené tělesné teploty, při bolestivé menstruaci.
Paracetamol, účinná látka přípravku Paralen 500 tablety, působí proti bolesti a snižuje zvýšenou tělesnou teplotu.  Tablety Paralen 500 nezhoršují žaludeční potíže a nevyvolávají krvácení, mohou je užít i nemocní se žaludečními a dvanáctníkovými vředy a nemocní, kteří nesnášejí kyselinu acetylsalicylovou.

Přípravek je volně prodejný, není vázán na lékařský předpis. 

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Následující > Konec >>

Výsledky 29 - 35 z 95
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template