Template
Template Template
Template Úterý, 13 duben 2021 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Léky Meridia a Lindaxa končí? E-mail
Hodnocení čtenářů: / 88
SlabéVynikající 

 

Léky Meridia a Lindaxa končí?

Meridia a Lindaxa - léky na hubnutíEvropská léková agentura vydala doporučení o pozastavení registračního rozhodnutí pro účinnou léčivou látku sibutramin. Co to znamená? Přípravky s obsahem sibutraminu určené na hubnutí  budou staženy z celého trhu Evropské unie kvůli zvýšenému riziku kardiovaskulárních příhod.
Týká se to léků Meridia, Lindaxa, Sibutramin Sandoz a Sibutramin-Teva.

Z toho vyplývá , že nyní by lékaři neměli tyto léky předepisovat a lékárny vydávat. Pacienti  indikovaní těmito léky by měli navštívit svého lékaře, a spolu s ním vymyslet jinou alternativu léčby.Výbor pro humánní léčivé přípravky udal, že rizika užívání přípravků z obsahem sibutraminu jsou bohužel vyšš, než jejich přínos,  a doporučil tedy pozastavit registraci těchto léků v celé EU.


Výsledek studie „Sibutramine Cardiovascular OUTcomes" (SCOUT) poukazoval na zvýšené riziko kardiovaskulárních příhod jako je infarkt, nebo mozková příhoda.
Studie trvala 6 let a zúčastnilo se jí 10 000 pacientů a měla za úkol zjistit, jaký vliv bude mít užívání sibutraminu na kardiovaskulární příhody u obézních pacientů se známým, nebo zvýšeným rizikem  vzniku kardiovaskulárních chorob. Výbor také zaznamenal, že váhový úbytek při užívání sibutraminu je mírný a po skončení léčby často neudržitelný.

Pozastavení registračního rozhodnutí je předběžné opatření a po tuto dobu není  přípravek , kterého se toto rozhodnutí týká,  dostupný. Doba trvání je podmíněna vyřešením problému a následným rozhodnutím Evropské komise.


Firma Abott, která vyrábí přípravek Meridia se k celé situaci postavila následovně:

Pacienti mají možnost vrátit nespotřebované balení léku Meridia do lékárny, ve které si tento lék zakoupili do 12.března 2010


Balení bude lékárnou vzato zpět za těchto podmínek:

  • balení musí mít originální krabičku, může být celé i načaté
  • vrácený lék nesmí mít překročenou dobu použitelnosti
  • lék je potřeba vrátit do té lékárny, kde Vám byl vydán
  • paragon o koupi není podmínkou

Stejné stanovisko zaujala i firma Zentiva s výrobkem Lindaxa a do konce února 2010 můžete za stejných podmínek vracet do lékáren i výrobek Lindaxa tablety.

 

Zdroj informací: Státní ústav pro kontrolu léčiv
  Komentáře (10)
1. Končí?
Přidal alenka, 07-02-2010 10:43
No nevím, jestli je to dobře, i přes nežádoucí účinky to jsou efektivni léky na hubnutí. Doufám, že to zas povolí...
2. MAZEC
Přidal Petra, 12-02-2010 22:49
No tak to je hezké, že to 6 let testují, zetímco už to je dávno v prodeji. To snad měli nejdříve počkat na ty výsledky,ne? Já jsem Lindaxu brala, samozřejmě jsem věděla, že to může být škodlivé. Zhubla jsem 9 kilo za 3 měsíce. To je sice hezké. ALE: od té doby mám strašně vysoký tlak a navíc ty kila byly zpátky téměř okamžitě, přestože teď žiju dost zdravě. Takže jen ať to stáhnou z prodeje, než si další lidi uškodí stejně jako já.
3. Přidal 666, 22-02-2010 12:36
...myslím si že každý lék něčemu škodí a něčemu pomáhá a Meridia byla opravdu účinná,co nám vše EU ještě zakáže??? Jsou trapný protože se s tím akorát bude kšeftovat načerno...Adipex který rozhodně škodí víc nechají v prodeji,to se slavná EU zase ukázala...a my blbý Češi posloucháme jak EU pískne...No,není víc co dodat,jen to,že jsem dokázala s Meridií zhubnout 35kg které jsem přibrala po hormonální léčbě a pak se cítila opět fajn...Přeji všem krásný den ;)
4. Meridia a Lindaxa
Přidal Štěpánka Chlustinová, 22-02-2010 17:18
Proč se léky mají vracet do lékarny, když mi tam odmítli dát kompenzaci??? Nějak to nechápu!
5. vracení léků
Přidal Lékárnice Lucie, 23-02-2010 07:40
Pěkný den Štěpánko, léky by Vám v lékárně měli vzít zpátky, pokud jste splnila podmínky uvedené v článku viz. výše. Originální krabička, léky nesmí být prošlé a hlavně musíte jít vrátit léky do té lékárny, kde vám je na recept vydali. :)
6. Štěpánko
Přidal Alena, 27-02-2010 13:20
mě v lékárně vrátili peníze za Lindaxu bez problémů,jediné co vyžadovali zpět byla krabička a aspoň nějaký zbytek léků.To že jsem měla sebou účtenku bylo výhodou,ale netrvali na ní.A jinak já osobně po Lindaxe neshodila vůbec nic,takže za možnost vrácení jsem byla jen ráda.
7. snad to zase povolí
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 30-03-2010 08:44
Po dětech jsem přibrala 20 kg,zkoušela jsem všechno možný,ale jedině Lindaxa mě pomohla.Užívala jsem ji rok a mám dole 15 kg :) ,teď jsem ji měla rok vysadit a jestli by se mi to vrátilo,tak jsem se k ní mohla vrátit.Doktorka mi udělal hodně vyšetření,jestli jsem zdravá,jestli ji můžu užívat. Myslím si,že kdyby všichni doktoři byli takhle poctivý a dělali všechna vyšetření k tomu potřebná mohly být tyto léky dál v prodeji. No,douufám,že se mi váha udrží,nebo,že za rok nebo za dva přijdou na něco jiného.Přeji všem hodně štěstí při hubnutí nebo udržení si váhy. :) :) :)
8. ?
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 13-04-2010 09:35
mohu se tedy zeptat pokud mam recept od lekařew, ktery nebyl ještě vyzvednut už mi v llékárně meridia nevydaji??
9. Kdyby člověk měl....
Přidal Kenny63, 06-06-2010 18:43
Kdybych měl peníze, tak je zažaluju, jelikož jsem bral Meridiu i po vyšetřeni u doktorky a odsouhlasení a sice jsem shodil přes 20 kg, ale během dvou let jsem měl dva infarkty.....Bohuže sport teď musel jít stranou a kila jdou nahoru.Při návštěvě doktorky, která mne o tomto stažení řekla, tak ještě i pomalu přitakala, že jsem infarkty měl asi opravdu po Meridii. :( Pomalu se ze mne stává skeptik ke a všemu mám odpor...od zaručenejch doktůrků, až po různá doporučení.Takže tak jako vždy je to o vůli a na každém jednotlivci jak se s tím popere.
10. Meridia
Přidal Tato adresa je chráněna proti spamování, pro její zobrazení potřebujete mít Java scripty povoleny , 22-06-2010 15:20
Tak jsem se doslechl, že se přestala dodávat Meridia, ať je to jak chce, já jsem za pomoci Meridie,a sportování zhubl za první rok o čtyřicet pět kilo, a druhý rok dvacet pět kilo, nyní mám devadesát kilo, pro mně ideální váha, a ty si udržuji díky sportu, ale hlavně zpočátku prvního půl roku mně držela nad vodou Meridie, je škoda že všem ostatním je tento lék zapovězený, protože je skutečně dobrý, a do evropský unie jsme neměli lézt, pořád něco řídí a zakazujou, jen škoda že se Meridie vyrábí v usa, to se sem jen těžko dostane

Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář.
Prosím přihlašte se nebo se zaregistrujte..

Powered by AkoComment Tweaked Special Edition v.1.4.2

 
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Léky na internetu

Template Template