Template
Template Template
Template Neděle, 10 prosinec 2023 Template

Hledej...

Související články

Zajímavé odkazy

Listy jižní Moravy
Hledáte další informace nemocech a lecích?
Příznaky a projevy onemocnění.
 
Template
Léčiva - léky a jejich účinné látky

Jak fungují léčiva
 


Léčiva ovlivňující krevní srážlivost

žílaV normálním krevním řečišti je krev tekutá díky protisrážlivým složkám jako jsou např.heparin a antitrombin. Ke krevnímu srážení (hemostáze) dochází, jakmile se krev dostane mimo cévu. Hemostáza je tedy fyziologickou funkcí zajišťující zástavu krvácení při porušení cévní stěny. V místě porušení cévy dochází k hromadění krevních destiček - ty mají schopnost adhezivní (ulpívají v místě porušení), a také agregační (vzájemně se shlukují). Při shlukování destiček dochází k uvolňování řady vazokonstrikčních působků, tím dochází ke snížení průtoku krve poškozeným místem a tím k usnadnění tvorby tzv. "zátky krevní sraženiny". Z trombocytů se kromě toho uvolňuje i „destičkový faktor", který je impulsem pro reakce plazmatického koagulačního systému.

 

Celý článek...
 

 

Léčba nespavosti - Hypnosedativa

léčba nespavosti
Hypnosedativa jsou látky, které navozují změny bdělosti směrem ke zklidnění až ke spánku. Jsou to látky tlumící Centrální nervový systém a podle chemických skupin mohou mít i další účinky např. protikřečové, anxiolytické nebo myorelaxační. Ovšem na rozdíl od celkových anestetik neodstraňují vnímání bolesti. Cílem lékaře, který hypnotika předepíše, je zajištění obnovy síly a svěžesti pacienta, je ovšem nutné dávat pozor, protože při dlouhodobém podávání vzniká na léky návyk.
Celková doba spánku se pohybuje mezi 6-8 hodinami denně, ale s věkem se zkracuje.


Celý článek...
 

Benigní hyperplazie prostaty a erektilní dysfunkce

ProstataProstata

Prostata neboli předstojná žláza je tvaru a velikosti kaštanu, váží shruba 20g a obepíná počátek močové trubice pod močovým měchýřem. V prostatě se vytváří sekret, který je součástí ejakulátu a podílí se na výživě spermií a chrání je před kyselým prostředím v pochvě.
Preventivně prostatu vyšetřuje lékař mužům starším 50let a pacientům s podezřením na její onemocnění.
Mezi onemocnění, které mohou prostatu postihnout řadíme hlavně prostatitidu a benigní hyperplazii prostaty.

Celý článek...
 


nosohltan - horní cesty dýchací Onemocnění horních cest dýchacích

Dýchací cesty

Dýchací cesty jsou součástí dýchacího ústrojí, které je tvořeno systémem navazujících dutých orgánů, které přivádějí vzduch k plicním sklípkům. Dýchací cesty dělíme na horní dýchací cesty, které zahrnují nosní dutinu, vedlejší nosní dutiny, nosohltan; a na dolní cesty dýchací zahrnující hrtan, průdušnici, průdušky a průdušinky.

 

  

 

Celý článek...
 

Antidiabetika

antidiabetikaPankreas je žláza s vnitřní a vnější sekrecí produkující jednak základní hormony glycidového metabolismu inzulín a glukagon, a jednak důležité trávící enzymy proteinázy, lipázu a alfa-amylázu. Hlavním zdrojem energie v lidském metabolismu je glukóza a její koncentrace v krvi je ukazatelem přeměn látek a energií v těle. Hlavní úlohou inzulínu a glukagonu je udržování rovnováhy mezi syntézou glukózy a její spotřebou. Regulace koncentrace glukózy je tedy zajištěna inzulínem jako hypoglykemizujícím faktorem (hypoglykémie-snížená hladina glukózy v krvi), a glukagonem jako hlavním hyperglykemizujícím faktorem (hyperglykémie-zvýšená hladina glukózy v krvi).

Celý článek...
 


Hypolipidemika

cholesterol
Jde o látky, které snižují koncentraci cholesterolu, nebo triglyceridů v organismu. Znamená to, že snižují buď tzv. LDL, nebo VLDL (druhy lipoproteidů) v krvi.
Tyto léčiva se užívají se při hyperlipoproteinémiích-což jsou vysoké koncentrace lipoproteinů v krvi.


 

 Celý článek...
 

Antitusika


suchý kašelKašel
Kašel je obranný reflex, který slouží k odstranění cizorodého materiálu, nebo nadbytek hlenu (sputa) z dýchacích cest. Kašel je realizován na základě reflexního oblouku, kdy podněty z periferie (chemická, nebo mechanická stimulace receptorů v dýchacích cestách) jsou vedeny vzestupnými aferentními drahamy (např.větvemi vagu) do centra pro kašel v prodloužené míše. Zde jsou podněty zpracovány,vzniklá odpověď přichází sestupnými (eferentním) drahami k efektorům (což jsou dýchací svaly, průdušnice).
Klinicky se kašel projevuje jako:
- suchý, dráždivý, neproduktivní
- vlhký, produktivní s vykašláváním sputa

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Následující > Konec >>

Výsledky 1 - 7 z 15
Template
Template Template Template
 

Poslední komentáře

Recepty při redukční dietě, diety na zhubnutí...
dobrý den trpím dlouhodobou úzkostí vyvolanou problémy v práci. Dlouhodobě užíván citalek před rokem vysazen...
další ...

Homeopatika - psychické problémy
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaké homeopatikum mám použít, když mám problémy na prstech u rukou - dělají...
další ...

Homeopatika - podávání léků u dětí a kojenc...
Dobrý den, mám 5mesicni dceru. Od narození spinkala celou noc. Poslední měsíc se budí každou hodinu, někdy i 2x...
další ...

Vigantol kapky
Kapičky vigantol dávám pravidelně a všechno vždy bylo v pořádku, vyhovuje, hlavně jsem ráda, že vím, co mal...
další ...

Pamycon antibiotické kapky
Dobrý den zuzasig . My je ted Máme taky a na slunicko kluci chodit nesmí
další ...

Inzerce zdarma

Zprávy o zdraví

Moje nahé tělo není pěkné

9.260 dotázaných odpovídalo na otázky týkající se vlastního nahého těla. Nahé tělo je noční můrou zejména pro něžné pohlaví, čeští muži si většinou ze svých mnohdy otylých postav starost nedělají.
Celý článek...
 

Přípravky Kamagra, Sildenafil citrate, Silagra, VEGA 100, Tadalis a Tadalafil

Na internetu jsou nabízeny nebezpečné přípravky na léčbu erektilní dysfunkce. Účinnou látkou je zde sildenafil. Všechny přípravky na léčbu erektilní dysfunkce, obsahující látku sildenafil, jsou vázány na lékařský předpis, neboť jejich užívání bez lékařského dozoru může být pro zdraví člověka velmi nebezpečné.  U některých přípravků bylo dokonce zjištěno, že deklarace na obalu neodpovídají skutečnosti. Přípravek sice obsahuje látku sildenafil citrate, ovšem v menším než deklarovaném množství.

Celý článek...
 
Template Template