KLÍŠŤOVÁ ENCEFALITIDA

Povídání o nemocech, lécích, homeopatikách, hubnutí a dietách
Pravidla fóra
Vítejte na diskusním fóru Vše pro Zdraví, kde si můžete popovídat o svých problémech i zkušenostech. Odborné i laické články najdete v sekcích našeho informačního portálu - Diety a recepty - Nemoci - Léky - Jak fungují léčiva - Homeopatika - Bylinky - Očkování - Jak na hubnutí

Re: KLÍŠŤOVÁ ENCEFALITIDA

Odeslatod Mirka v Pon 28. Bře 2011 7:30:19

Leona napsal:Byla jsem minulý týden se svou dvouletou dcerou u doktorky, abych jí nechala očkovat proti klíšťové encefalitidě. Bylo to docela v poohodě, snad poprvé ani neplakala, když tí to píchli, paní dotorka mi řekla, že to bude nejspíš tím, že FSME-IMMUN má prej nějak lejzrem upravenou špičku jehly tak, aby to bylo právě co nejmín bolestivé. Paní doktorka mi řekla, že se můžou dostavit i nežádoucí účinky, jako je teplota, bolest hlavy, zvracení. Kupodivu, až téměř po týdnu se u Kristýnky projevily pouze známky únavy a byla nějaká taková náladová, ale celou dobu byla bez teplot nebo právě bez těch popisovanejch vedlejších účinků. Příští rok nechám snad oočkovat i manžela, letost je pryč na pracích v zahraničích, tak si bohužel ani léto s námi neužije

Tak to je fajn, že jste měli to očkování bez jakýchkoliv vedlejšíchů účinku. Já jsem taky nechala letost naočkovat děti, byly zatím jenom na tý první injekci a oba dva měli v noci zvýšenou teplotu. Ale dala jem jim fusekle s octem a za chvilku bylo po horečce. No radši přetrpim to, že plakali, když jsem jim na nohy dala studený fusekle, než aby pak byly nemocný z klíštěte
Mirka

Odeslatod Laura v Stř 30. Bře 2011 7:25:22

já taky začínám přemýšlet o očkování, ale ne dětí, ale nás s manželem. Děti očkovaný jsou, ale taky mě napadlo, že je už nutností nechat očkovat nás dosplěý. co jsem se dočetla a co mi říkala doktorka, tak dospělí můžou mít daleko těžší průběh encefalitidy než děti, takže na tom asi něco bude.
Laura

Odeslatod Valina v Čtv 31. Bře 2011 17:33:25

Laura napsal:já taky začínám přemýšlet o očkování, ale ne dětí, ale nás s manželem. Děti očkovaný jsou, ale taky mě napadlo, že je už nutností nechat očkovat nás dosplěý. co jsem se dočetla a co mi říkala doktorka, tak dospělí můžou mít daleko těžší průběh encefalitidy než děti, takže na tom asi něco bude.

já teda děti očkovaný nemám a ani o tom vůbec neuvažuju. Nevim, proč bych je měla nechat vláčet po očkování, když se encefalitida u dětí ani neprojeví. Ani nevědi, že jí maj, takže mi to přijdou naprosto vyhozený peníze
Valina

Odeslatod Laskomina v Čtv 31. Bře 2011 21:41:03

Valina - proč si seš tak jistá, že se dětem nemůže nic stát??? Co to je za blbost? To, že některýmu dítěti se encefalitida neprojeví neznamená, že se neprojeví žádnýmu. Nevim, jestli třeba víš, jaký následky encefalitida může mít, dítě nebo i kterejkoliv postiženej dospělej může třeba taky skončit na vozíku, ochrnutý, může mít silný bolesti hlavy, bude světloplachej...zkrátka ty důsledky jsou tak vážný, že to nelze kategorizovat a opravdu to může postihnout jak mladý tak starý
Laskomina

Odeslatod Milada v Pát 01. Dub 2011 8:33:04

Ať si každý dělá co myslí za vhodné, ale kategorizovat to tak, že děti radši nebudu očkovat mi přijde hodně drsný
Milada

Odeslatod Pešková v Pát 01. Dub 2011 21:21:26

Dobrý den, ráda bych se dozvěděla něco víc o klíšťové encefalitidě, ale byla bych ráda, kdyby to někdo shrnul do krátkého odstavce. Jsem strašně líná pročítat diskuze a dlouhé články na internetu, děkuji předem s005
Pešková

Odeslatod Matylda v Úte 05. Dub 2011 7:36:51

tak tomuhle se říká opravdu lenost :-) Možná by skutečně neškodilo, kdybyste si přečetla něco víc, protože takhle shrnout, to je opravdu pak jenom povrchní
Matylda

Odeslatod Sofie v Úte 05. Dub 2011 9:33:51

tak to s tebou souhlasim, každopádně proč nenapsat aspoň ve zkratce, že klíšťata jsou pěkný mrchy a ani repelent s nima nezatočí. Já jsem nechala oočkovat celou rodinu a máme klid. Vakciny jsou v pohodě dostupný a to už dokonce dětem od jednoho roku
Sofie

Odeslatod Žanda v Pát 08. Dub 2011 20:51:59

Ahoj, tak jsem dneska viděla reportáž na TV Prima o dívence, která skončila chudinka slepá, hluchá a nemůže chodit a to kvůli tomu, že prodělala zánět mozkových blan. Neříkali tam, jak k němu přišla, ale tahle infekce je prakticky třeba taky důsledek klíšťové encefalitidy. Vždycky mě strašně vytáčí, když tady někdo píše, že neni nutný proti encefalitidě očkovat děti, protože to má tak hladký průběh, že se jim vůbec nic nemůže stát. No a tady je přesně vidět, co ten zánět mozkových blan dokáže...
Žanda

Odeslatod Zuzana v Pát 08. Dub 2011 21:20:47

Žando, tak v tomhle s tebou určitě souhlasim. Před několika dny jsem se rozhodla, že nechám naší rodinu očkovat proti klíšťové encefalitidě, šla jsem tedy s dětmi k pediatrovi a tam se mi dostalu právě toho názoru, že se očkování do 12ti let nedoporučuje a že děti stejně mají tak pohodový průběh encefalitidy, že se ani kolikrát nepozná, že jí skutečně projdou. Tak jsem začala váhat, použila jsem internet, abych se o té nemoci dozvěděla něco víc a skutečně je spousta diskuzí, kde lidé očkování rozmlouvají. Musím říct, že tahle dnešní reportáž mě naopak přesvědčila o tom, že děti očkovat nechám ať doktorka doporučí nebo ne. Aby dítě skončilo slepé, hluché, nechodilo a nemluvilo...bože to je opravdu tragedie
Zuzana

PředchozíDalší

Zpět na Diskuze o nemocech, lécích, homeopatikách, hubnutí a dietách.