KLÍŠŤOVÁ ENCEFALITIDA

Povídání o nemocech, lécích, homeopatikách, hubnutí a dietách
Pravidla fóra
Vítejte na diskusním fóru Vše pro Zdraví, kde si můžete popovídat o svých problémech i zkušenostech. Odborné i laické články najdete v sekcích našeho informačního portálu - Diety a recepty - Nemoci - Léky - Jak fungují léčiva - Homeopatika - Bylinky - Očkování - Jak na hubnutí

KLÍŠŤOVÁ ENCEFALITIDA

Odeslatod Karola v Čtv 20. Led 2011 9:30:08

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s očkováním proti klíšťové encefalitidě? Mám sice naočkované obě děti, ale slyšela jsem, že příznaky encefalitidy a její následky jsou prý daleko horši u dospělých než u dětí... s006 tak přemejšlim, že si tu vakcinu taky koupim, dokud ještě neni jaro, pak už to prej nemá význam nebo co. :D :D Chtěla jsem se poradit se svým doktorem, ale nechce se mi k němu cestovat :D
Karola

Re: KLÍŠŤOVÁ ENCEFALITIDA

Odeslatod Lenka v Ned 23. Led 2011 10:31:23

já děcka očkovaný nemám, jsou na to ještě malé, ale nechala jsem očkovat mě a manžela a naši rodiče jsou taky očkovaný. Žijem na vesnici a otec je myslivec, takže přijde do styku i s divokou zvěří. Kdyby někdo z nás pak onemocněl encefalitidou a nedej bože měl trvalý následky, tak bych si to pak navždy vyčítala. Hele, ale já slyšela, že prej můžeš nechat očkovat celej rok, že nemusíš jenom před létem. Ale mám bezva doktorku, v pon. jí zavolám a dám vědět s004
Lenka

Odeslatod Lenka v Pon 24. Led 2011 21:48:16

tak jsem dneska volala svý praktický doktorce, ale ta si nebyla jistá, tak mě odkázala na očkovací centrum. No a tam mi řekli, že se může očkovat celý rok, akorát v létě je nějaká zrychlená verze očkování nebo co. Prej se druhá vakcina očkuje 14 dnů hned po tý první a jsem chráněná už 2 týdny po druhý dávce. Ale nejlepší bude tu vakcinaci neodkládat, teda pokud můžeš
Lenka

Odeslatod Vlaďka v Stř 26. Led 2011 19:51:56

Hele, s tim vočkovánim celej rok si nejsem jistá, já vždycky slyšela, že máč as jenom do jara
Vlaďka

Odeslatod Larysa v Čtv 27. Led 2011 20:13:44

Ne ne, špatný info, můžeš se nechat očkovat celej rok. Akorát v letním období je zrychlenej cyklus, takže po první vakcině se druhá očkuje už 14 dní po první
Larysa

Odeslatod Vlaďka v Sob 29. Led 2011 10:15:06

larysa: a tohle víš přímo od doktora? Mě ten můj právě říkal, že očkování pouze v zimě
Vlaďka

Odeslatod Lenka Pelčáková v Ned 30. Led 2011 19:55:46

Ahoj, nerada se vám vměšuju do hovoru, ale proti klíšťové encefalitidě se dá skutečně očkovat po celý rok - já jsem toho důkazem, protože jsem se nechala očkovat v letním období a to si právě většina lidí myslí, že lze očkovat pouze na jaře. Každopádně v letním období je očkovací schéma zrychlené, takže po první vakcíně se druhá aplikuje hned po 14ti dnech a pak třetí 5-12 měsíců po druhé dávce.
Lenka Pelčáková

Odeslatod Romča v Pon 31. Led 2011 18:10:47

A to je fakt jedinej rozdíl v tom letním očkování? že se ta druhá injekce aplikuje 14 dní hned po tý první? Nebo to má ještě nějakej háček, je to nějaký moc jednoduchý
Romča

Odeslatod Lenka Pelčáková v Úte 01. Úno 2011 19:50:40

Skutečně to je jediný rozdíl v očkovacím schématu, bohužel, ale stále si spousta lidí myslí, že očkovat lze pouze na jaře, ale je to opravdu jen mýtus, skutečně se můžete nechat oočkovat celý rok s002
Lenka Pelčáková

Odeslatod Larošen v Stř 02. Úno 2011 16:20:29

Já jsem taky slyšela, že očkovat max do jara, pak prej už to jsou vyhozený peníze
Larošen

Další

Zpět na Diskuze o nemocech, lécích, homeopatikách, hubnutí a dietách.