Cholestelor

Povídání o nemocech, lécích, homeopatikách, hubnutí a dietách
Pravidla fóra
Vítejte na diskusním fóru Vše pro Zdraví, kde si můžete popovídat o svých problémech i zkušenostech. Odborné i laické články najdete v sekcích našeho informačního portálu - Diety a recepty - Nemoci - Léky - Jak fungují léčiva - Homeopatika - Bylinky - Očkování - Jak na hubnutí

Cholestelor

Odeslatod VRoman v Čtv 10. Črc 2008 17:22:28

Dobrý den všem, koho trápí vys.cholestelor !!!
Je mi 35 let u doktora sem byl,když napočítám do 10ti tak to určitě bude.Před měsícem sem prodělal oční infark .Po všech těch vyšetření mi doktor zjistil ,že můj cholestelor je 7,8 .Má člověk šanci s tímto ještě něco dělat ? Existují nějaké čaje,nebo přídavkové vitamíny a hlavně ta strava to je něco...
Rád bych uvítal radu,recept prostě co se točí okolo tohoto. :roll:
Přeji krásný zbytek dne. s004
VRoman

Re: Cholestelor

Odeslatod petr-f v Čtv 06. Srp 2009 16:02:59

http://www.doktoronline.cz/muzi/clanek. ... kuse=1#dis

Zde to máš dobře řečeno, bez jakýchkoliv medikamentů. Petr
petr-f

Odeslatod bohunka74 v Stř 16. Pro 2009 10:03:02

DOBRÝ DEN.CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JAK POSTUPOVAT NA SNÍŽENÍ CHOLESTELORU:JESTLY JE VYSOKÁ HODNOTA 5.47.JAK JE NA NĚJ DOBRÝ -ZELENÝ ČAJ.DĚKUJI
bohunka74

Odeslatod Alík v Pon 11. Led 2010 15:14:48

bohunka74 napsal:DOBRÝ DEN.CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT JAK POSTUPOVAT NA SNÍŽENÍ CHOLESTELORU:JESTLY JE VYSOKÁ HODNOTA 5.47.JAK JE NA NĚJ DOBRÝ -ZELENÝ ČAJ.DĚKUJI

Dobrý den,na snížení hladiny cholesterolu je dobré omezit veškeré živočišné tuky a nahradit je rostlinými nebo alespoň místo tatarky udělat zálivku z nízkotučného jogurtu,místo sádla dát rostliný olej,Nejíst uzeniny,ale ryby,ale NE olejovky ,atd.Vaše hodnota se pohybuje v normálu(až do 6,00).Jestli kouříte ,měla by jste přestat. Tím hladina také podstatně poklesne.Jde to snížit léky , na předpis nebo Vám poradí v lékárně . Mějte se hezky.
Alík

Odeslatod Kateřina J. v Pon 15. Úno 2010 17:17:33

Dobrý den je mi 19 let a zjistili mi v krvi vysoký cholesterol (7,25) mám strach jaký to má vliv na organismus a tak celkově prosim jak mam postupovat s dietami atd. Jak je důležitý v těle Triacylglycerol? Děkuji
Kateřina J.

Odeslatod Imer v Pát 21. Kvě 2010 0:59:36

Dobrý den. Docela mi pomohlo užívání lecithinu. Je volně k dostání.
Imer.
Imer

Odeslatod JohankaT v Stř 02. Úno 2011 18:25:46

Prospesne na snizeni cholesterolu jsou omega 3 nenasycene mastne kyseliny, obsazene v morskych rybach... jenze ty clovek neji asi tak casto jak by mel, takze je zapotrebi je doplnovat. Zvlast pokud je ohrozen vysokym cholesterolem, my ho mame v rodine... Ja uzivam MaxiCor, na doporuceni zname lekarky a zatim jsem ok, bere ho i otec a dsot se mu to zlepsilo ;)
JohankaT

Odeslatod Ruth v Pát 15. Črc 2011 12:09:41

Mám podobný problém jako jan.reiskup. Zjistili mi cholesterol kolem 6 a řekli, že jím špatné věci. Problém je v tom, že jsem si nebyla vědoma špatného stravování. Takže jsem přestala jíst i ty poslední potraviny, které obsahovaly více tuku (sýry, kuřecí maso, pečivo) a nahradila je větším množstvím zeleniny. 3 měsíce jsem nejedla nic jiného než ovoce, zeleninu, cottage, "polystyrenové" chlebíky, popř. suchary, a zhubla 15 kilo. Na další kontrole jsem jsem měla cholesterol zvýšený na 7,5! Doktorka řekla, že jsem určitě jedla ve fastfoodu a hranolky, maso, majonézy atd. a že jsem lhářka a když umřu, bude to jen moje vina. Prosím poraďte, čím to je? Dodržovala jsem životosprávu podle knížky na redukci špatného cholesterolu a teď je to ještě horší. Doktorka mi nevěří a nejeví o léčbu zájem (na dalším vyšetření mi už odmítla udělat krevní testy, že prý je jasné, že to mám ještě vyšší a že to nemá smysl). Mám kvůli cholesterolu problém s játry, objevil se mi atopický ekzém atd. Moje matka má celý život chol. kolem 9, teta kolem 8; to je ale doktorce úplně jedno. Už nevím, co mám dělat...
Ruth

Odeslatod alicerobert v Úte 05. Bře 2013 13:10:34

Děkuji ... Rád toto fórum moc, protože je velmi informativní ... s004
alice ---
alicerobert

Odeslatod kirama v Pát 21. Úno 2014 13:23:39

Mě odchytli s vysokým cholesterolem před 10 lety. Měla jsem ho pořád nad 6, pak jsem začala brát statiny (pěkný zvěrstvo). Možná se Vám to bude zdát divné, ale mě pomohlo vyloučit ze stravy mléko a všechny mléčné výrobky. Trvalo to rok, ale klesalo to. Na posledních kontrolních odběrech jsem měla 4,7. Ani tomu nechci věřit. Ale protože to pomohlo, tak u toho zůstanu. Nedostatku vápníku se nebojím, našla jsem si adekvátní alternativy (zelené části rozstlin - např. cibulová nať, mandle, řasy, atd.)
kirama

Další

Zpět na Diskuze o nemocech, lécích, homeopatikách, hubnutí a dietách.