zácpa u malých dětí

Povídání o nemocech, lécích, homeopatikách, hubnutí a dietách
Pravidla fóra
Vítejte na diskusním fóru Vše pro Zdraví, kde si můžete popovídat o svých problémech i zkušenostech. Odborné i laické články najdete v sekcích našeho informačního portálu - Diety a recepty - Nemoci - Léky - Jak fungují léčiva - Homeopatika - Bylinky - Očkování - Jak na hubnutí

zácpa u malých dětí

Odeslatod maleficarum v Úte 23. Srp 2011 4:21:28

Dobrý den
potřebovala bych poradit,zda je možná homeopatická pomoc pro děti,u kterých je problém se zácpou.Dcera (2,5r) dostala před 9 měsíci antibiotika,která ji strašně ucpala a probíhalo 14 dní plných pláče a 7 hodinového vysedávání na nočníku kdy z ní vylezlo tvrdé hovínko.Od té doby (i když se snažím ji všemožně pomáhat:kompoty,šťávy,ovoce atd..) má podle mě podvědomý strach z kakání a skoro co dva dny (když má přijít kakání) se trápí na nočníčku než se vykaká.Stolička třeba není úplně tuhá,ale rozhodně máme problémy s kakáním.Dávám ji občas do čaje lactulosa sirup,ale ten ji potom vždycky tak strašně prožene,že se zase pokaká a efekt je podle mě nulový :|
Tak předem děkuji za radu Pavla
maleficarum

Re: zácpa u malých dětí

Odeslatod krteček v Ned 16. Říj 2011 20:44:51

Ahoj Pavli, my jsme měli se synem také problémy se zácpou. Než jsem mu zkusila dát přírodní kapičky Emulips. Nejsou vůbec návykové, mohou je i děti a opravdu nám pomohly. Užívali jsme je jednou denně a stačilo to, aby chodil jednou za den. Jestli by jste o nich chtěla vědět víc, napište mi na email lenka.snitila@seznam.cz, ráda Vám o tom napíšu. Lenka
krteček

Odeslatod Gabina9 v Čtv 06. Zář 2012 9:16:46

Dobrý den maminky, nám na zacpu , zazivaní a taky na imunitu moc pomohly Probiotické kapky Biopron.Fakt super..muzu doporučit ;)
Gabina9

Odeslatod Peťaa v Čtv 04. Říj 2012 13:06:27

Gabina9 napsal:Dobrý den maminky, nám na zacpu , zazivaní a taky na imunitu moc pomohly Probiotické kapky Biopron.Fakt super..muzu doporučit ;)

Dobrý den,
Probiotické kapky od Biopronu?? Neznám vůbec, ale asi to také vyzkousíme jestli to pomáhá. Zeptám se na to v lékárně s004
Tak díky za radu, a jeste pro jak malé děti to je?
Peťaa

Odeslatod Kokuš v Sob 07. Čer 2014 19:33:00

Ty probiotické kapky od biopronu též mohu jen doporučit a výhodou je právě to, že se mohou dávat dětem od velmi nízkého věku, mám dojem, že snad od ukončeného prvního měsíce (ale jistá si nejsem, nicméně na to vám určitě odpoví paní v lékárně), kdy ještě není příliš velký výběr co se probiotik týče pro takhle malé děti. Vím, že existuje ještě biopron junior, což jsou taky probiotika a to jsou zase takové pytlíčky s práškem, který se dětem přimíchává do mléka, čaje a podobně.
Kokuš

Zpět na Diskuze o nemocech, lécích, homeopatikách, hubnutí a dietách.